çok daha faydalı olunabilir!!!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
excel2003
ben 1 yıla yakındır forumunuzu takip ediyorum ve bildim sandığım exceli bilmediğimi anlatım. konular o kadar fazla ve eğitici ki yeterli bilgisi olmayanlar burada boğuluyor ve ümitsizliğe düşüyor. bence temel ana konuların ve mümkünse çoğunun ana bilgi mahiyetinde sesli video şeklinde olması ve orada neyi neden yapıldığının püf noktalarıyla belirtilmesi bizde bir taban bilgi şeklinde olur ve yazılanları çok daha iyi kavrarız. mesala kendimden örnek verecek olsam
çoğu konuların zor da olsa videosunu seyrettikden sonra sırf o konunun detaylarını daha rahat anlayabiliyorum. bu siteye böyle bir şey çoktan yakışır.
zamanı da geçiyor bile şöylede olabilir. uzmanlar bazı çevapları verirken o konunun video linkini de ekler ve onu seytettikden sonra konuyu anlama şansımız olur. önerimi dikkata almanız dileğiyle verdiğiniz hizmetlerden dolayı çok teşekkürler

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
.... konular o kadar fazla ve eğitici ki yeterli bilgisi olmayanlar burada boğuluyor ve ümitsizliğe düşüyor.
Sn eren61

Yukarıdaki cümlenizde haklılık payı var. Biz belirli düzeyde bilgisi olan ve bu bilgisini arttırmak isteyen üyelerimize hitap ediyoruz. Bizim hiç bir zaman exceli sıfırdan öğretiriz gibi bir iddiamız olmadığı gibi böyle bir hedefimizde olmadı. Bizim amacımız eğitimden ziyade bilgiyi karşılıklı paylaşmaya yöneliktir.

....bence temel ana konuların ve mümkünse çoğunun ana bilgi mahiyetinde sesli video şeklinde olması ve orada neyi neden yapıldığının püf noktalarıyla belirtilmesi bizde bir taban bilgi şeklinde olur ve yazılanları çok daha iyi kavrarız. mesala kendimden örnek verecek olsam
çoğu konuların zor da olsa videosunu seyrettikden sonra sırf o konunun detaylarını daha rahat anlayabiliyorum. bu siteye böyle bir şey çoktan yakışır.
zamanı da geçiyor bile şöylede olabilir. uzmanlar bazı çevapları verirken o konunun video linkini de ekler ve onu seytettikden sonra konuyu anlama şansımız olur. önerimi dikkata almanız dileğiyle verdiğiniz hizmetlerden dolayı çok teşekkürler
Bu söylediklerinizi yapmak uzun uğraş ve çaba gerektirir. Eğer bu tip çalışmalar yapabilecek ve bunları paylaşacak üyelerimiz olursa elbette forumumuz kendilerine her zaman açıktır.

Excel Vers. ve Dili
excel2003
cevapınıza teşekkür ediyorum. zannetiyorum yanlış ifade ettim elbette burada sıfırtan eğitim vermek gibi bir şeyden bahsetmek istemedim. söylemek istediğim örneğin excelde bir sorum oldu ve sizin gibi değerli uzmanlar cevapladı birkaç formül yaztılar. belki o anlık işimi görürüm. ama en ufak bir sorunda tekrar size yazmak zorunda kalırım.. istediğim kısada olsa o formüllerin sıralarını ve mantığını öğrenerek hem kendimizi geliştirmek hemde faydalı olmaktır. yoksa sadece sorunumuzu yazıp biz uğraşmadan hazır cevapları alıp kullanmak belki de bildiklerimizi de unutturur. takdir sizlerin tekrar teşekkürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...