Çok Kullanicili Access

Excel Vers. ve Dili
TÜRKÇE
ArkadaŞlar Verİtabanini BÖlerek ÇoĞalttim. Ayni Zamanda Tablo BaĞlayarkda Denedİm. Data HarİÇ BaĞli Tablolari Olan 5 Tane Daha Ayni Özellİklerde Verİtabanim Var. Yanİ 5 KİŞİ Kullanmasi İÇİn. Ama Ayri Acces Dosyasi Olmasina RaĞmen. Ayni Formu Enson Kİm AÇtiysa 5-10sn İÇİnde ÖnÜndekİ Formun İÇerİĞİ Son AÇan KİŞİnİn Kayitlarina GÖre DeĞİŞİyor. Kisaca Ayni Anda Accessİ KULLANICILARIN Bİrbİrİnden Etkİlenmeden KullanmaSInin Yolu Varmi.......konuyu Bİlen ArkadaŞlardan Yardim Beklİyorum.......

Excel Vers. ve Dili
2003
evet var önce tablonu herkesin ulaşabileceği bir yere koyarsın ado ile herkes istediği zaman kayıt yapar bunda saniyelik olarak enson kaydecek kişi kaydet tuşuna bastığı zaman tablodaki son kayıtın numarasını alır üsütne 1 ekler ve bununla beraber girilen verileri tabloya kaydeder olay saniyelik bir şey olduğu için kimseyi etkilemez kimse aynı sanisede kayıt yapamayacağı için bir problem yaşamazsın peki bu kodu nereden bulacağım dersen
Dim conn As New ADODB.Connection
Dim rst As New ADODB.Recordset
Dim klasor

klasor = CurrentProject.Path & "\evrak.mdb"

With conn
.Provider = "Microsoft.JET.OLEDB.4.0"
.Open klasor
End With

With rst
.ActiveConnection = conn
.Open "2007", LockType:=adLockOptimistic
rst.MoveLast

veri.Value = .Fields("no") + 1

End With

With rst
.AddNew
.Fields("konu").Value = Açılan_Kutu23.Column(1)
.Fields("türü").Value = "SEVK"
.Fields("desno").Value = "243"
.Update
End With
rst.Close

conn.Close

dikkat et burda tablonun bulunduğu klasör sabit ve ağda kullanıma açık olmalı CurrentProject.Path & "\evrak.mdb"
bu kısma ağdaki veritabanının tam yolunu yazman gerekir benim bu örnekte yaptığımı sana açıklayayım belki sana ilham olur benim evrak kayıt programım var birde personel programım personel programımda bir kişiyi seiçiyorum sevk yazdır dediğimde kişinin adını evrak kayıta ekliyor ve evrak kayıttaki evrak nonun sonuncusunu alıp üstüne 1 koyup sevke yazdırıyor ama sen veri.Value = .Fields("no") + 1 bu kısmı .Fields("no") = .Fields("no") + 1 bu şekilde değiştirip
.AddNew bunun altına yazacan ben değiştirmedimki benim yaptığım ile nasıl yapıldığını gör ona göre değişimi yap

bu örnek kayıt yapma kodu idi sen kayıtlara bakma silme düzenleme kodu istiyorsan bununla ilgili access kod deposunda hem ado hemde dao ile ilgili doyurucu bilgi var eğer ağda çaılışan bir programlar dizisi yapacaksanız mutlaka ado dao şql server veya benzeri şeyler kullanmak zorundasınız isterse ağda 10000 kişi aynı anda bağlı olsun

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
TÜRKÇE
teşekkürler

gülsüm hanım teşekkür ederim. iyi ki varsınız.....
ben ado ve dao hakında fazla bilgim yok ama deneyeceğim...
inşallah hallederim.....
yoksa biraz başınızı ağrıtacağım....
bizlerin çaresizliğine çare siz olduğunuz için tekrar teşekkür ederim.....

Excel Vers. ve Dili
Access 2019
Şanslı MySoft

Sizi kıskandım....!
Forumumuzun Ana Kraliçesi Gülsüm Hanım büyük bir özveri ile herkesin yardımına koşuyor...

Ah ah...! Bi de şu benim sorunuma ilgi gösterse..;

Gülsüm Hanım... Sabırla finalleri bekliyorum (bitmedi mi?)

Hani olurda ilgilenirseniz diye,

http://www.excel.web.tr/showthread.php?t=31338