Çok önemli (Hata kodu:3020)

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 ingilizce versiyonu kullanıyorum.
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
15/01/2023
Merhabalar;

Ben Access 2000'de bir evrak takip programı hazırladım.
Yalnız şöyle bir sorun çıktı. Benim makinamda program hatasız bir şekilde çalışıyor. Ancak programı kullanacak kişinin makinasında veya başka birinin makinasında test ettiğimde program aşağıda belirtilen bir hata mesajı veriyor.

Run-time error '3020':

Function is not available in expression in table-level validation expression.

Bu hatayı niçin veriyor olabilir? Programın başka bir makinada boyle bir hatayı vermesinin sebebini bir turlu anlayamadım.Çünkü bende hatasız bir şekilde çalışıyor.

Bana bu konuda acil olarak yardım edebiliseniz çok sevinirim.
Görüşlerinizi bekliyor olacağım.

Saygılar;
unsal99
:yardim:

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

senin makinde olan ama diğer makinlerde olmayan bir referans vardır onu kaldır sorun çözülür

Excel Vers. ve Dili
15/01/2023
Çok önemli (Hata Kodu:3020)

Bilgi için çok teşekkürler;
Bir şey daha sorabilir miyim?
Hangi referans olduğunu nereden anlayacağım?

Saygılar;
unsal99

Excel Vers. ve Dili
15/01/2023
Çok önemli (Hata Kodu:3071)

Merhabalar;

Ilk once yardımlarınız için çok tesekkur ederim. O ilgili referansı bulup ekleyince bahsettiğim hata çözüldü. Ancak bu sefer baska bir hata çıktı. Ama bu hata yine programı kullanacak kişinin makinasında test ederken ortaya çıktı. Bu hatayı benim makinada vermiyor ve program duzgun çalışıyor.
Hata rapor alırken ortaya çıkıyor. Hata mesajı şöyle:

Run-time error '3071':
This expression is typed incorrectly, or it is too complex to be evaluated.For example,a numeric expression may contain too many complicated elements. Try simplifying the expression by assigning parts of the expression to variables.

Referanslara da baktım. Orada da eksşk birşey yok. İşin tuhaf yanı programın benim makinamda duzgun çalışması.
Bu hatayı niçin verdiğini anlayamıyorum.

Bana bu konuda yardım edebilirseniz çok sevinirim.
Cevaplarınızı bekleyeceğim.
Saygılar;
unsal99
:yardim: :yardim: :yardim:

Excel Vers. ve Dili
2003
senin makinende çalışıyorsa yine activex yada kitablık problemidir

Excel Vers. ve Dili
15/01/2023

Çok teşekkür ederim. Fazla soru sorup canınızı sıkıyorum ama bu activex veya library problemini nasıl çözeceğim?
Çok büyük bir sıkıntıdayım.Bu konuda da yardımlarınızı bekliyorum.

Saygılar;
unsal99

Excel Vers. ve Dili
2003
örneği ekle çözelim görmeden koymak havari olur neden dersen mesela bende hexagrid easygrid diye activex vardır normalde office ile gelmez sonradan satın alırız yada cristalreport diye işte sende ne biçim bir activex yada referansların olduğunu bilmiyorum referansların bir printscreen ini ekle bakalım

Excel Vers. ve Dili
15/01/2023

Çok teşekkür ederim. Ben proramın references bölümünde bulunan dll lerin listelendiğim sayfayı attach olarak ekledim. Programı kullanacak kişide de aynı dll ler var. Ama dediğim gibi ben de çalışıyor. Programı kullanacak kişi de çalışmıyor.

Bana yardımcı olursanız çok sevineceğim.

Cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum.
Saygılar;
unsal99

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

1 hiyerarşik grid her bilgisayarda olmaz sonradan eklenir eğer formunda yada kullanıyorsan windovs sistem32 içinden onu kopyala ve diğer bilgisayarlarda aynı yere yapıştır 2 data grid sadece vb üzerinde çalışır accessde çalışmaz sendeki eğer başka bir şey değilse eğer exceel eklentisi formunda yoksa onuda kaldır