Çoklu Kopyala Yapıştır

selam arkadaşlar;

verileri excel sayfasında açtım. örneğin 1000 satırlık veri olsun elimde..ve bana lazım olan satırları kopyalayıp başka bir excel dosyasına yapıştıracam. ama tek tek kopyala sonra diğer dosyayı açıp yapıştırmak istemiyorum.

zaten gerekli satırın yanındaki sayıya tıklayınca tüm satırı seçiyor. bu şekilde lazım olan satırları ctrl ile tek tek seçip kopyala yapıştır yapınca aradakileri satırları da kopyalayıp yapıştırıyor. sadece ve sadece lazım olanları seçip nasıl kopyala yapıştır yapabilirim. (başka bi deyişle 20, 50, 80, 100ncü satırlar lazım ama aradakileri istemiyorum)

sonuç olarak istediğim satırları ctrl ile çoklu seçip diğer excel dosyasına nasıl yapıştırcam?

selamlar

T

TRABLUS

Misafir
Satırları seçtikten sonra ctrl + c yapıp yapıştırmak istediğiniz sayfaya gidip ctrl + v yapınca kopyalıyor. Þayet istediğiniz 20, 50, 80. satırları yine diğer sayfa da 20, 50 ve 80. satırlara yapıştırsın isterseniz bu ancak makro ile olur diye biliyorum.

selam trablus;

dedğini uyguladım ancak olmuyor. örneğin 3 ve 6ncı satırı sectim ctrl c ve ardından yapıştırmak istediğim yere ctrl v yaptım ama sadece 3 ve 6 yı değil 4 ve 5i de yani aradaki satırları da kopyla yapıştır yapıor.

yeni tavsiyelerin olursa sevinirim yoksa bu yolda ben direkt kör olurum!!!

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Siz 3 ve 6 arasını seçip kopyalamışsınız, önce 3 nolu satırı seçin sonra ctrl tuşu basılı iken sadece 6 nolu satıtı seçin. Son olarakta ctrl+c ile kopyalayın.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın ComaBlack, satırları seçerken Ctrl tuşunu seçerek yapınız. O zaman sadece 3 ve 6. satırı seçmiş olursunuz

selam leventm ve necdet bey;

yok arasında kalanlar secili değil..bikaç kere daha denedim. sadece örneğin 3 ve 6 seçili.ve bu haldeyken ctrl+c ve sonra ctrl+v yapıorum. ancak olmuyor. 3-4-5-6 nın hepsini kopyalayıp yapıştırıyor.

arkadaşlar bence siz de bi deneyin. eger sizde gercekten oluyor ise ozaman tamamen sorun benim pc ile ilgili olabilir!

selamlar

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın ComaBlack, ben denedim oldu

yeniden selam;

madem oldu ozaman bu kötü!!! sizce bendeki sorunun kaynağı ne olabilir? anlamıorum pek ama "makro" denilen şey ile ilgili olabilir mi?

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Yalnız bir sorun var oldu derken onu açıklamalıyım. Satır olarak seçildiği için gidip örneğin D1 hücresine yapıştıramıyorsunuz A hücresine yapıştırıyorsunuz.

Yani 3 ve 6. satırı seçtiniz herhangi bir sayfa yada ayna sayfada A hücresine yapıştırabiliyorsunuz

peki söyledikleriniz tek bir aynı excel dosyası için mi geçerli. örneğin ben kitap1 ve kitap2 olmak üzere 2 excel dosyası açtım. kitap1 de yer alan 3 ve 6 ıncı satırı seçtim. ctrl+c yaptım ve ardından kitap2 yi açtım. A1 hücresine gelip ctrl+v yaptım.

düşününce A1 e daha önce secmiş olduğum 3ncü satırı A2 e de 6ncı satırı yapıştırması gerekior. teoride böyle.

ama uygulamada olmuo işte. A1 e 3, A2 e 4, A3 e 5, A4 e 6 yı yapıiştırıor.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
aynen dediğiniz gibi oluyor aynı sayfa yada başka kitap farketmez ki

evet işte bende aynen böyle oluor. diyorum ya sadece 3 ve 6 yı değil (ki sadece ikisini seçmiş olmama rağmen. hatta ctrl+c yapınca sadece 3ve 6 nın etrafında kesikli çizgi dönüyor) 4 ve 5 i de kopyalayıp yapıştırıyor. oysa ben onları seçmedim ki! yani 4-5 i istemiorum ki! nasıl hariç tutacam bu ikisini?

necdet bey ben bu gidişle sizden dayağı yerim ama;

şöyle bir şey oldu. A sütununda 3 ve 6 ncı satırları seçtim ve başka sayfa yada kitap açmadan A sütununun boş olan kısmına yapıştırdım. dediğiniz oldu. sadece sectiklerimi yapıştırdı.

ANCAK başka kitap açtığımda olmadı işte. 3-4-5-6 yı aldı.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Sayın ComaBlack, denedim bende yine oldu :) ha başka sayfa ha başka bir kitap farketmemesi gerekirdi ve farketmedi

Excel Vers. ve Dili
office 2007 (excel2007)English işte
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
merhaba;
çözümlere farklı bakarak değişik bir fikir vermek istedim
kopyalayacağınız satırların son kısımarına bir işaret koyarak o sütuna göre "süz" kullanın ve kalan satırları ctrl+c ve ctrl+v yapın.
böylede olabilir

ne yazıkki ben hala teorik olarak sizle aynı fikirdeyim çünkü hala uygulamada aynı sayfada olmasına karşın farklı excel dosyası açınca olmuor.

neyse buna da razıyım. ilginize çok teşekkürler.

selamlar.

birol bey merhaba;

keşke yeni fikir vermeden biraz daha düşünseydiniz. şimdi de sizin kafanızı şişirebilirim. çünkü öncelikle işaret koyma ve "süz" hakkında bana yardımcı olmanız gerekir. okadar acemiyim anliicaaanız.

Excel Vers. ve Dili
office 2007 (excel2007)English işte
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
merhaba;
ekli dosya ya bakınız
ayrıca bu paylaşımcılık içinde kafa şişirmek...... mümkün değil :arkadas: