combo ve buton

slm arkadaşlar:hey:
excel çalışma kitabındaki sayfaların isimlerini comboda göstermeyi sizden öğrendim. birşeyler yapayım dedim olmadı.her zaman olduğu gibi yine sizlerin yardımına ihtiyacım var.
combo1 de bir sayfa isimi seçince combo 2 de de seçilen o sayfanın a sütunundaki müşteri isimleri görünsün. O müşteriden aldığım parayı text1'e yazıp, tarihi de işaretleyince butona tıkladığım zaman, yine aynı seçili sayfaya, daha önce eklenmiş olan müşterilerin, en altındaki boş satıra eklensin.
inşallah bu ricam çok karışık bir şey değildir. hepinize çok teşekkür ediyorum. :hey: :hey: :hey:

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
@ahsen ve @metatak

1- tanışıyorsunuz / 2- aynı kişisiniz hangisi?

bir incelermisiniz dosyanızı

evet tabiiki tanışıyoruz. metatak benim eşim. aynı işyerinde çalıştığımız içinde bazen ben bakıyorum. bazen de eşim.yoksa bilmeyerek bir yanlışmı yaptık.
ayrıca dosya için teşekkürler şu an bakamadım ama biraz somra bakabilirim inş.
sağolun.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sn ahsen

Aynı kişinin farklı isimlerle kayıt olması kurallarımıza aykırıdır. Fakat sizin ki gibi durumlar elbetteki bu kuralların dışında olup normal bir durumdur. Dolayısıyla bir yanlışlıktan sözetmek sözkonusu değildir. Fakat takdir edersiniz ki bunu önceden bilmemiz mümkün olmadığından bir uyarı yapma zorunluluğumuz söz konusudur. Sizlerin yapacağı açıklamanın bizim için yeterli olduğunuda belirtmek isterim.