ComboBox a Verileni Nasıl Getiririm.

Kardeşler Basit bir takip programında sayfa 2 deki verileri User Formada bulunan combobox a getirmek istiyorum ama olmadı. Ayrıca girilen verileri kaydedebilmek için kaydet butonuna makroyu yapamadım.yardımlarınıza ihtiyacım var TURGAY

X

xxrt

Misafir
.
User Forma getirmek istiyorum
Sanırım ComBobox'a getirmek istediniz.
Kod:
Private Sub UserForm_Initialize()
ComboBox1.RowSource = "Sayfa2!A2:A7"
ComboBox2.RowSource = "Sayfa2!B2:B7"
End Sub
Buradan başlayıp takıldığınız yerde forumda arama yaparak çalışmanıza devam edersiniz.

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
xxrt kardeş öncelikle excell de kismen bilgim olduğunu söyliyeyim böyle bir çalışma yapmamın amacı da bu tip dosyaları yapmayı öğrenmektir. yardımınıza teşekkür ederim. Bu forumun müdavimlerinden olacağım eminim daha çok yazışırız Zip konusundaki uyarınızı dikkate alacığım teşekkürler
TURGAY

arkadaşlar olayı çözemedim öncelikle sırano bölümüne otomatik no verdirmek istiyorum aynı Accsess te olduğu gibi Acsess programlamayı az çok biliyorum ama burada bana matematiksel işlemler lazım. mevcit 20 kisinin açılır kutularda gözükmesini ayrıca yeniden gelip sandık aldığında 250 mesela adedi bölümüna girdiğimde biim fiyatla bunu çarpıp bakiye hanesine eklemeli . Þahıs ödeme yaptığında bunu kalan bakiyeden düşebilmeli en önemliside bunları kaydet butonuyla kaydedebilmeli. yardımlarınızı bekliyorum.