ComboBox da tarih formatı

:hiho: Arkadaşlar formdaki combobox'a excel çalışma kitabındaki bir hücredan tarih veya doğumtarihi aldırtıyorum ama atrihi aynen almıyor düz rakamlar haline geliyor tabi tarihle alakası yok
Acaba çalışma sayfasındaki doğum tarihini combobox'a nasıl aynen formatı bozulmadan aldırtabilirim

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Aşağıdaki gibi deneyin.

combobox1=format(cdate(range("a1")),"dd.mm.yyyy")

Leventm bey yukarıdaki formülü debedim olmadı
mesela 10.03.1985 yazıyorum 31116 çıkıyor burada "a1" den kasıt mutlaka a1 hücresindeki sayıyımı alı ki oda olmadı acaba nasıl olması gerekiyor ana sayfada Combo box lara veri yükleme başlığında da aynı konuyu gündeme getirdim oradaki dosyayı indirerek formülü uygulayabilirmisiniz veyauygulamalı bir dosya hazırlayarak ekte verebilirmisiniz? ben bir türlü uygulayamadım ilgilenirseniz sevinirim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Diğer dosyada tarih yüklenen bir combobox yok, isterseniz kendi dosyanızı ekleyin onun üzerinden gidelim.

Haklısınız ben orada bir herhangi bir tarih yazan bölüm yok ama ben Sayın tevfikseremet beyin eklediği ikinci dosyadaki toptancı ismi kısmına tarih yazarak denedim olmadı. ben kendi dosyamı gönderemiyorum çünkü boyutu büyük ama diğer bölümden indirdiğim dosyayı gönderereyim Tevfik beyin hazırladığı oradaki Toptancı liste sayfasındaki yazıları tarih yaptım ComboBox daki toptancı liste kısmını seçince çıkmıyor dosyayı gönderiyorum.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Aşağıdaki dosyada örnek bir çalışma yapılmıştır.

Sayın Cost Control ilginiz için çok teşekkür ederim nihayet istediğim oldu size ve diğer ilgi gösteren tüm arkadaşlara çok teşekkür edereim herkese iyi çalışmalar dilerim.
Bilgi paylaşıldıkça değer kazanır...