combobox text size

Merhabalar,
Excel de formlardan combobox ekledim ancak font büyüklüğünü ayarlayamıyorum. Mutlaka bir yolu olsa gerek diye düşünüyorum. En azından bir macro ile halledilebilmeli diye düşünüyorum ama bir türlü çözemiyorum.

Yardımlarınızı rica ederim..

Teşekkürler..

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
properties penceresinden font diye bölüm var. oradan hem fontu hemde yazı tipi boyutunu değiştirebiliyorsunuz. Makro ile şöyle olabilir
Private Sub userform_ınitialize()
ComboBox1.Font = 14

End Sub

merhaba,
ilginize teşekkürler, ancak formlardan eklediğim için özellikler diye bir bölüm yok.
ekli dosyada bir örnek gönderiyorum, o örnekte comboboxın içindeki fontu nasıl ayarlarım,

Teşekkürler,

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
syn heyemac, denetim penceresinden hücreleri taşı boyutladır'dan olması gerek herhalde. nesneleri konumlandır bölümünde en üst seçenek seçildikten sonra konumlandırılıyordu fakat bu etkin değil niye bende anlamadım. acaba unuttuğumuz veya atladığımız bir yer mi var...

evet gerçekten çok ilginç bilmiyorum, bayadır uğraşıyorum ama... macro yazılamazmı? comboboxın adı nedir acaba macro yazarken, onu bulabilirmiyiz?

Mahmut Bayram

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 Excel Tr
syn heyemac, ben yaptım denetim araç kutusu çubuğunu etkinleştirin ve oradan karma kutuyu (combobox) seçin masaüstünde oluşturun. daha sonra o eklenen comboxun üzerinde sağ fareye tıklayınız. ve özelliklere giriniz. Listfillrange diye yazan yerin karşısına Sayfa1!d5:d10 yazın veri aralığınız neyse onu yazın. Gene BU özellikler penceresinde Font bölümü orada Arial Tur seçili oraya tıklayın ve font'unuzun büyüklüğünü seçiniz.
KOLAY GELSİN

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe