Combobox'ı sorgudan doldurma.

ockucukay

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
02-07-2025
ilişkiler

Dosyam büyük olduğu için ekleme yapamıyorum, özür dilerim. Ben Excel'de iyi olmama rağmen, access için acemi bir kullanıcıyım.(Henüz 2 günlük) Sorunum ise şu: Forma koyduğum müşteri adı combo box'ında müşteri adlarını (sorgusunu yaptım, tablosunu gösterdim, sanırım????) göremiyorum. Nasıl yapabilirim? Dosyayı ekte gönderiyorum.

hocam çok karıştırmısın ya!
biraz uğraştıracak. eğer anlayabildiğim gibiyse, dönerim !

hocam tam olarak ne yapmak istediğini anlayamadım (projenin tamamında). ilişkiler falan çok karıştırmıssın olayı.

ama şuna cevap vereyim.ister tabloda ister form da sorduğun sorunun cevabını yapabilirsin.

formda zaten yapmak istedğini yapmışsın ancak denetim kaynağı ile ilgili bir sorunun var

ama tabloda yaparsan daha iyi olur. ilişkilerle uğrasmadan olmasını istediğin alanın (özelliklerine dikkat ederekten ) üzerine tıkla, alt tarafta genel ve arama sekmeleri var. arama sekmesini tıkla denetim görüntüleyi açılan kutu, satır kaynağını tablo/sorgu yap. satır kaynağına gelince verileri almak isteğin tablodan sorgunu hazırla tamam de bitsin.

umarım sorunun cevabı olmuştur.
kendine ii bak. herkes senin geçtiğin yollardan geçti, umudunu kaybetme, sabirli ol,başarılar :hey:

ockucukay

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 365 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
02-07-2025
Dediğini yaptım çok saol hocam :dua: Projenin detayları ise şöyle: müşterilerden gelen bildirimleri bir veri tabanında toplamak, değerlendirmek ve yıl sonunda istatistiğini tutmak olarak özetleyebiliriz.Bu bağlamda yardımlarınızı benden esirgemeyin, şimdiden çok çok teşekkkürler... :bravo: