Combobox'taki liste ile işlem yapma

Ek'te düzenlediğim form ile "Firma Kredisi" seçtiğimde vade "3 Aylık", dönemi "Ayda Bir" ise Kredi Tutarını yazdığımda Taksit Tutarına "B3" hücresindeki değer ile Kredi Tutarını çarparak yazmasını. Toplam Ã?deme'ye ise Taksit Tutarı ile "A3" hücresini çarpmak istiyorum. Aynı durum dönem "Üç Ayda Bir" ve diğer dönemler için tekrarlamasını istiyorum. Yardımcı olursanız memnun olurum. Þimdiden teşekkürler.

:agla: :agla:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Dosyanızdaki tablonun eksiklerini tamamlayarak gönderin, onun üzerinden gidelim.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sektör kredisi ile ilgili sayfada bir bilgi yok, ayrıca altı ayda bir ve yılda bir ile ilgilide bir bilgi yok. Yada sorunuzu ben yanlış anladım.

Formu düzenleyip tekrar gönderiyorum. Kısaca yapmak istediğimi anlatayım.
"Firma Kredisi" seçili iken vade "12" seçilmiş ve "Ayda Bir" seçili iken "Kredi Tutarı" na yazılan rakam "B6" hücresindeki (4 değeri) ile çarpılıp "Taksit Tutarı" bölümüne yazacak.
Ya da "Firma Kredisi" seçili iken vade "12" seçilmiş ve "Üç Ayda Bir" seçili iken "Kredi Tutarı" na yazılan rakam "C6" hücresindeki (8 değeri) ile çarpılıp "Taksit Tutarı" bölümüne yazacak.
Bilmem anlatabildim mi?

Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Leventm üstadın hoşgörüsüne sığınarak aşagıda sorunuza cevap bulmaya çalıştım. Umarım ihtiyacınızı karşılar. :arkadas:

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Leventm üstadın hoşgörüsüne sığınarak aşagıda sorunuza cevap bulmaya çalıştım.
Rica ederim Sn algil, bu tip sözlere hiç gerek yok, daha önceden de belirttiğim gibi soru cevaplanmış olsa bile kendi cevabınızı mutlaka ekleyin. Böylece farklı bakış açısı ve çözümleri inceleme şansımız olacaktır.

Sn algil ve leventm yardımlarınız için teşekkür ederim.

:hey: :hey: