CommandButton'un Click olayı

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Herkese iyi çalışmalar. commandbutton' yazılı olan bu kodları sitenizden aldım. bu kodların Range(Activecell.Offset(0,1) ile başlayan ve sonuna kadar olan kısmının ne anlama geldiğini öğrenmek istiyorum. bilhassa Address(False,False) &":"& ile xIUp kısımlarını. şimdiden herkese teşekkürler
Private Sub sil_Click()
'VERİLERİ SİLER
On Error Resume Next

Dim say As Integer
Dim i As Integer
Dim bos As Range
For Each bos In Range("B2:B" & WorksheetFunction.CountA(Range("B2:B65000")))
If TextBox2.Value = "" Or bos = "" Or ActiveCell = "" Then

Exit Sub
End If
Next bos
Range(ActiveCell.Offset(0, -1).Address(False, False) & ":" & ActiveCell.Offset(0, 10).Address(False, False)).Delete Shift:=xlUp
say = WorksheetFunction.CountA(Range("A2:A65000"))
For i = 1 To say
Cells(i + 1, 1) = i
Next i

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
iyi akşamlar arkadaşlar şu satırların ne anlama geldiğini açıklayacak birisi illa ki vardır. xIUp yada xIValues ne demek bunları öğrenmek istiyorum.

Range(ActiveCell.Offset(0, -1).Address(False, False) & ":" & ActiveCell.Offset(0, 10).Address(False, False)).Delete Shift:=xlUp
say = WorksheetFunction.CountA(Range("A2:A65000"))

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
xIUp yada xIValues
xlup; yukarı doğru ifadesini karşılar, örneğin; ......Delete Shift:=xlUp ifadesi silme işleminden sonra verilerin yukarı doğru kaydırılacağını gösterir. Bu ifadenin yerine xldown (aşağı), xltoLeft (sola), xltoright (sağa) yön ifadeleride kullanılabilir.

Values; bu tanımlamada sadece değerleri ifade eder. Örneğin; ........Paste:=xlPasteValues ifadesinde sadece değerler kopyalanır.