cozolmeyen bir sorun yardım

Excel Vers. ve Dili
access yeniyim
access yedek parca stok programı ile ilgili acil yardım.
stok da 100 adet parcam var 50 adet satdıgımda taploda 50 adet kalmasını istiyorum nasıl yaparım?

Excel Vers. ve Dili
access yeniyim
bu sekil yapıyorum ama nasıl adetden dusureceğim

Excel Vers. ve Dili
2003
cevap

Private Sub Komut0_Click()
Dim rs As New ADODB.Recordset
rs.Open "depo", CurrentProject.Connection, adOpenKeyset, adLockOptimistic

If rs("malid") = malid.value Then
rs("malmiktarı") = malmiktarı.value-malsatış.value
rs.Update
End If
Set rs = Nothing
Set conn = Nothing
DoCmd.DoMenuItem acFormBar, acRecordsMenu, 5, , acMenuVer70
End Sub

bunu sen malsatış alanının güncellemesinede yazabilirsin
ayrıca bu konuya giren arkadaşlar bu ado kodunu öğrensinler gördükleri gibi ben bütün işlemlerde aynı kodu kullanıyorum unutmadan referanslara dikkat etmedinizmi kod çalışmaz

dao.3.6
activexdata 2.6
access11 object
oleautomation
visualforaplication

Excel Vers. ve Dili
access yeniyim
bensana programı yollasam bakarmısın gulsum hanım?

Excel Vers. ve Dili
2003
programı buraya ekle herkes faydalansın bende düzelteyim

Excel Vers. ve Dili
2003
şimdi söyleyeceklerimi iyi dinle sen aynı depo girişten hemde satış yapıyorsun yanlış......
onun yerine depoyu satışdan ayır yani depon devamlı olarak sadece stok girmeye yarayacak böylece hangi tarihte ne kadar mal girmiş onu tutabilecen diyelim sana malı veren firma şu tarihte şu kadarmı bu kadarmı mal verdik deiğinde bunu hemen bulabilecen
2 depodaki stok miktarlarının tutulduğu bir tablo yapacan ki sen stoğa yeni mal girdiğinde girdiğin miktarla stok toplamını birleştirsin ve aynı yere yazsın işte sen satışlarını bu stok toplamı tablosundan yapacan senin asıl stok girişi yaptığın tablo sadece stoğa mal girmeye yarayacak stok toplamıda o malları satmaya buraya kadar umarım anlaşılmıştır
şimdi satış tablosuna gelelim kime ne zaman sattın yada sattınmı sadece sipariş etti ama malı almadı mal hala stokta sipariş dediğinde stoktan çıkmış gibi gösterecek sipariş iptal dediğinde stoğa geri iade edecek birde sanırım senin müşterilerin sokaktan geçen herhangi birileri değildir sabit müşterilerin vardır o yüzden müşteri tablonu yapmayıda unutma satışlar o müşteri üzerinden yapılsın böylece hangi maldan ne zaman ne kadar alınmış kim almış en çok mal alan müşteri kim en çok hangi malı kim alıyor gibi işlemleride yapmış olursun bence tablolarını buna göre düzenlee formlarını yap kodları kolay

Excel Vers. ve Dili
Access 2002
eskiden forumda jale adında bir arkadaş vardı ben gulsum1 'in onun yerini almasını çok isterim.

özelolarak attığım mesajıma henüz cevap yazmadınız neden?

Excel Vers. ve Dili
access yeniyim
sorunu makro ile cözdum satılan ürün stokdan düşüp tabloya yaz dırdım :)