data sheetinden sablona veri aktarma

Ã?ncelikle bu kadar kullanıslı ve faydalı birseyi bizlere sunduğunuz için sonsuz teşekkürler.... Günümüzde yardım edenlerin sayısı giderek azalırken siz durmadan yardım ediyorsunuz....

Benim Sorum şu...

Sheet1 --- sablon
Sheet2 --- data

sablon sheetinde A1 de _mainversion yazıyor altında tablo var A5 de _information yazıyor altında yine tablo var... benim isteğim sablon da _mainversion gördügü yere data sheetinden _mainversion satırını bulup birspnraki _baslikli yere kadar olan bolümü bulup kopyalaması sablondaki yerine oturtması.... satırlar belli olunca kopyalama kolay ama iki baslık arasını kopyalamayı bulamadım birtürlü...[/list][/i]

Sorunuzu daha açık ifade etme şansınız varsa ya da dosyanızı eklemeniz mümkünse öyle cevap arayalaım sorunuza.

ekte dosyayı gonderiyorum ama sorunu daha acık bi sekilde soylemek istersek... data sheetinde butun basliklarin prefixi _ile basliyor... _main _extra gibi... bir basliktan diger basliga kadar satir sayisini saymaksizin data sheetinden sablona verileri yerlestirmek istiyorum... 5 satir varsa 5i birden 10 satir varsa hepsi.. bir sonraki basliga geldiğinde o basligin elemanlarini sablona o baslik altına yerlestirmeye devam etmeli....

ekte gonderiyorum dosyayi....

iki keyword

sonuçta işin özeti iki celli search edecek _ ile başlayan cell ler arasını kopyalayacak...

Merhaba dosyalarınızı ikisine de baktım. Burada öncelikle istediğiniz tarzda bir arama yapmak için tablo başlığını bulabilecek bir kriter belirlenmeli. Ben ilk bakışta bir kaç kriter uygulayabilirim. Ancak bu kriterlerin düzgün çalışması için hep aynı kalmalı. Ben aşağıda size bazı seçenekler sunayım. Siz onlardan uygun olanını ya da aklınıza gelebilecek daha doğru bir kriteri söyleyin. Ondan sonra sorununuza çözüm bulalım.
1. Başlıkların hücre renkleri hep sabit olur ve sadece başlık satırında bu renk kullanılılabilir.
2. Başlıkların yazı tipi diğerlerinden faklı olabilir.
3. Başlıkların sağındaki hücreler hep boş ama başka satırlarda boş olmamalı.
4. Bu üç maddenin karışımı bir şeyde olabilir.
5. sizin başka önerileriniz olabilir.
Hoşçakalın.

açkçası önerdikleriniz tam kafamdaki düşünceler... elimdeki oluşturmak gereken sablonun data sheetinde bu seçeneklerden 3 numara en uygunu... server dan configurationdan print out alındığında ücüncü secenegi destekleyen bir form cıkıyor.... baslıklar A sutununda sagı bos. zaten baslıkların dısında sag sutunları bos olan yer yok... bir numarayı da kullanabiliriz ama once renkleri degistiriyorum onun icin. 3 numarayı hicbir degisiklik yapmadan kullanabiliriz...

Simdiden cok tesekkur ederim cako....