değer olmadığında sıfır yazsın istiyorum

Excel Vers. ve Dili
2003
arkadaşlar benim problemim sorgulatma yaptığım raporda metin kutularına değer gelmediğinde "#hata "diye bir şey yazıyor.ben bu metin kutusunda değer olmadığında "0" nasıl yazdırabilirim.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın kemaluz,

Bunun için Nz fonksiyonu kullanılır:

Kullanılışı Nz([AlanAdı],Boşsa alacağıdeğer)

İyi çalışmalar:)

Excel Vers. ve Dili
2003
teşekkürler modalı bey yalnız dediğinizi yaptım ama halen #hata yazısı çıkıyor.komut içersinde virgül kullanmışsınız .virgülü kabul etmiyor.onun yerine noktalı virgül kullandım ama bi işe yaramadı.yinede çok saol

Excel Vers. ve Dili
Access 2002-2003 tr
Sayın kemaluz, deyim olarak giriyorsanız =Nz([Tutar];0)+Nz([EkTutar];0) şeklinde yazın. Eğer Kod yazarken Nz işlecini tabii ki noktalı virgül ile değil virgül ile kullanacaksınız. Hiç unutmam Nz işlecini keşfetmeden önce çözümü Val("0"&[Tutar]) şeklinde halletmiştim. Fakat bu iş için accesde özellikle Nz var. İyiki de var. İyi çalışmalar.

Excel Vers. ve Dili
2003
teşekkürler hızır bey dediğinizi yaptım.ama aynı hata devam ediyor belkide siz formda denediğinizden kod işleyişini tamalıyor.ben raporda kullanmak istiyorum ben size programı göndersem bakarmısınız.raporlarda tablo 5 ilgilenirseniz sevinirim.iyi çalışmalar.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Access 2002-2003 tr
Sayın Kemaluz, derdinizi anlıyorum. Problemi şöyle izah etsek daha iyi anlaşılacaktır. Rapor üzerindeki metin kutularında veri olmadığı zaman o metin kutularına dayanan diğer hesaplanmış bütün metin kutuları(textboxlar) #Hata mesaji vermektedir. Raporun içinde yer alan bir alt rapordaki alanlarda veri yoksa ona dayanan ana rapordaki metin kutuları yine aynı hatayı vermektedir. Veri yokken raporun açılışını iptal etmek kullanışlı olsa da burada çözüm değildir. Buradaki problemi görüp dile getirdiğiniz için sizi tebrik ediyorum. Veri olmayan alanlara dayanan Hesaplanmış alanlara şartlı cümle ile hesaplama yaptırılması gerektiğini düşünüyorum. Ama nasıl. Denedim işin içinden çıkamadım. Dostlar bu konuda yardımcı olacaktır düşüncesiyle bekleyelim.

Excel Vers. ve Dili
Office XP
İyi geceler.
Her şeyden önce tabloda alanları belirlerken sayı olacak alanlarda varsayılan değeri 0 yazın. Giriş yapılmasa bile 0 olarak kalır.
Yalnız bu eski kayıtlarınızı kapsamaz, onun için eski kayıtlarınıza 0 kendiniz yazmanız gerekecek. Bu sorunu çözdüğünüzde rapordaki hesaplama sıkıntısıda ortadan kalkacaktır.
Kolay gelsin.

Excel Vers. ve Dili
Access 2002-2003 tr
Bir yere kadar varsayılan değer atamak işi çözüyor, ancak sorgulara konulan ölçütlerden dolayı içinde bazen hiç veri içermeyen, tek bir satır dahi olmayan sorgulara dayanan raporun alanlarından bu hatayı bu yolla gidermek mümkün görünmüyor. İlginize teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
2003
arkadaşlar problemimle ilgilendiğiniz için teşekkür ederim ama çözümü olmucak görünüyor.bendekide şans nerde imkansız var beni bulur.Yinede çok teşekkürler.

Excel Vers. ve Dili
office 2003 prof.tr
sunu bir deneyin

rapordaki birbirine bağlı tüm hesaplama alanlarına (veri kaynağı bölümüne) IIf fonksiyonu ile gelen veri eğer boşsa 0, değilse alan ismi yazın. örn : (=IIf([gelir]Is Null,"0",[gelir]) şeklinde. sanırım çözüme yardımcı olabilir

Excel Vers. ve Dili
2003
arkadaşlar yardımlarınız için teşekkür ediyorum ama dediklerinizi yapmama rağmen #hata yazısından kurtulamadım örneğimi göndermiştim onun üzerinde yapabilirseniz size minnettar kalırım.iyi çalışmalar