değere göre grafik biçimlendirme

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
merhaba arkadaşlar, grafikte artı değerleri yeşil, eksi değerleri kırmızı olarak göstermesini istiyorum. daha önce bununla ilgili başlık açılmış ama 2008 öncesi olduğu için silinmiş sanırım. yardımcı olursanız sevinirim.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Sanırım böyle bir özellik yok veya bu konuda bilgi sahibi olan yok. Kendim de deniyorum fakat bulamadım herhangi bir şey maalesef.

Excel Vers. ve Dili
Office 2010
Dosyanızı bi gönderin de biraz uğraşalım bakalım, becerebilirsek ne ala...

Excel Vers. ve Dili
Office 2010
Hangi sütundaki değerler negatif ya da pozitif olabilir? Tabloya biraz veri koysaşmışız iyi olacakmış...

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Hangi sütundaki değerler negatif ya da pozitif olabilir? Tabloya biraz veri koysaşmışız iyi olacakmış...
Zaten I sütunundaki değerleri grafiğe aldım sadece. Yani K/Z (kar / zarar) başlığındaki değerlere göre biçimlendirilsin istiyorum.

S

Skorpiyon

Misafir
Sayın barcey,

Aşağıdaki örneği inceleyiniz.

Grafiğinize yeni sütunlar eklendikçe, sayfa üzerinde herhangi bir hücreye fare ile ÇİFT TIKLAMA yapın ve sonucu gözlemleyin.

Kod; Sayfanın, Çift Tıklama prosedürüne yazılmıştır. O yüzden bir hücrede düzenleme yapabilmek için artık hücre üzerine çift tık değilde, F2 tuşunu kullanmak zorunda kalacaksınız.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Sayın barcey,

Aşağıdaki örneği inceleyiniz.

Grafiğinize yeni sütunlar eklendikçe, sayfa üzerinde herhangi bir hücreye fare ile ÇİFT TIKLAMA yapın ve sonucu gözlemleyin.

Kod; Sayfanın, Çift Tıklama prosedürüne yazılmıştır. O yüzden bir hücrede düzenleme yapabilmek için artık hücre üzerine çift tık değilde, F2 tuşunu kullanmak zorunda kalacaksınız.
Sayın Şaban Sertkaya,
Tabloda BCDEFG değerlerini kendim giriyorum. H ve I hücrelerinde ise formüller var. Sanırım siz H hücresine de kendiniz değer vermişsiniz. O nedenle tam olarak işlevi yerine getirmedi sanırım. Yine de teşekkür ediyorum ilginize...

S

Skorpiyon

Misafir
Sayın barcey,

Siz ilgili sütunlara veri girdikten sonra, herhangi bir hücrede ÇİFT TIK yapmayı denediniz mi ?

Kodlar doğru çalışıyor.

Excel Vers. ve Dili
2003 türkçe
Sayın Şaban Sertkaya,
Sanırım benim excelde bir sorun var. Önerdiklerinizi yapmama rağmen sonuç alamadım. Tekrar yüklemek gerekiyor sanırım office programını. Teşekkürler tekrar...