değişebilen tekrarlanan satırlar?

merhaba.
bir excel sayfasında her sayfanın üstünde defalarca (diyelim 60 kez) tekrarlanan bir veri grubu var. fakat bu veri grubu değişken olmak durumunda. bu veri grubunda 5 satır var ve her biri değiştirilebilir olmak zorunda. bunu, her sayfanın üst- en sol sütunundaki değerler ile değiştirmek istiyorum. yeniden yazmanın zor olduğunu düşündüğüm için.
yani üstteki diyelim b1- b5 aralığı tekrarlanıyor b1 hücresi, a6 hücresinden aldığı değerle çalışsın, fakat bu her sayfada da ayrı bir değer verebilecek şekilde tekrarlansın istiyorum.
yani diyelim 2. sayfada, tekrarlanan b1 hücresi bu sefer diyelim a21'den değerini alsın istiyorum
bir de bu sayfaların boyutlarının değişebilir olması gerekiyor. yani yazdıkça genişleyebilmesi gerekiyor satırların.
bir de üstüne üstlük her sayfanın sonunda otomatik bir toplam almak istiyorum, otomatik olarak sayfa sonunu farkederek bir üstteki satırda toplam alsın istiyorum.
ama herhalde çok şey istiyorum.
(daha sonra ben bu tekrarlanan hücrelerin bakmasını istediğim değerleri en son elle gireceğim a sütununa)
----
ekledim

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Sanıyorum sorunuzu bir örnek dosya ile anlatırsanız daha açıklayıcı olacaktır.

biraz karışık bir olay olduğunun farkındayım.
şimdilik vazgeçtim. biraz daha düşünüp daha iyi bir prosedür üretebilirim belki.
yardımlarınız için teşekkürler.