Değişik Sayfadaki Verileri Tek Sayfada Toplama

Sorumun cevabı herhangi bir formülle mi yoksa makro ile mi çözülür bilemediğim için buraya gönderiyorum. Soruma ait dosya ektedir.

Aslında sınıf mevcudu 10 kişi, ama yapılan 3 değişik sınava (Türkçe, Matematik ve Fizik) farklı 2 değişik kişi girmiyor. Ben "SON TABLO" sayfasına Türkçe, Matematik ve Fizik'ten yapılan sınavların toplu sonuçlarını giren bir makro ya da bilmiyorum formül mü olur onu hazırlamak istiyorum. Direk hücre içine girip = diyerek sayfadan veri aktarmayı biliyorum ama sınava girmeyenler olduğu için aynı kişinin verisi aynı satıra denk gelmiyor. Aslında örnek olsun diye sınıf mevcudunu az verdim. Sayı çok daha fazla olunca sınava girmeyenlerin satır bilgilerinin boş kalacağı makro ya da formül neyse onu arıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Dosyanız ektedir. SON TABLO sayfasında yazılan fonksiyonlardan bazıları #YOK hatası vermektedir. Bu hataların nasıl yok edildiğini SON TABLO 2 sayfasında görebilirsiniz. Fonksiyonlarda geçen TÜRKÇE, MATEMATİK ve FİZİK ifadeleri alan adlarıdır. Türkçe, Matematik ve Fizik sayfalarındaki tablolara bu alan adları verilmiştir.

Dosyanız ektedir. SON TABLO sayfasında yazılan fonksiyonlardan bazıları #YOK hatası vermektedir. Bu hataların nasıl yok edildiğini SON TABLO 2 sayfasında görebilirsiniz. Fonksiyonlarda geçen TÜRKÇE, MATEMATİK ve FİZİK ifadeleri alan adlarıdır. Türkçe, Matematik ve Fizik sayfalarındaki tablolara bu alan adları verilmiştir.

soru.zip
Tanımlama:

İndir
Dosya adı: soru.zip
Dosya boyutu: 5.4 KB
İndirildi: 2 kere
Çok teşekkür ediyorum. Saygılarımla.

Dosyada sütun ve veri eklememe rağmen formülleri kopyala yapıştırla arttıramadım. Formülleri doğru girmeme rağmen Hasan BAKİ için eklediğim M4 sütunundaki (Benim "MATEMATIK" Sizin "MATEMATİK" alan adıyla belirlediğiniz kısma bu sayfa adlarını değiştirmeme rağmen sizin formülleriniz çalışıyor bu kısmı zaten hiç anlayamadım!) değeri SON TABLO sayfasında başvuru hatası iletisi alarak SON TABLO2 sayfasında ise boş bir hücre değeriyle karşılaşıyorum. Bu formülleri sütün ve satır arttırarak nasıl fazlalaştırabilirim? Dosyam ekte.

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
M.Office/Excel 2007 Türkçe
Sn empoasca
Alan adı, veri alanını değiştirin. D sütunu yazan yere E veya işlem yapabileceğiniz en son sütunu, Satırda ise 8 yerine işlem yapabileceğiniz en son satır yazın.
Bu menüye Üst menüden Ekle/Ad/Tanımla sekmesinden ulaşabilirsiniz.

Sayın AS3434;

Evet sonunda oldu. Teşekkür ederim.