Değişken Bir Raporu Basite İndirgemek

Excel Vers. ve Dili
2007 TR
Değişken Bir Raporu Basite Ýndirgemek

Merhabalar
Hergün hazırlamak olduğum bir rapor var ve bu raporun verilerini oracle tabanlı bir programdan export ederek alıyorum. Bu hazırladığım yıllık bir rapor ve her aya ait verileri ayrı ayrı çekiyorum.

Fakat hergün bu raporu hazırlamak ve kontrol etmek neredeyse 2 saatimi alıyor çünkü kullandığımız paket programda oldukça yavaş çalışıyor. Þu an için veriler az ve uygulanabilir fakat yaz sezonunda 6 katına çıkacak ve başım gerçekten dertte olacak.

Þu an uyguladığım yöntem ise;

Ekteki belgede de görüleceği üzere, kitabın DETAIL sayfasındaki verileri (açıklayıcı olması için renklendirilmiştir) birleştirerek REPORT sayfasında kullanılan sayıları özetlemek. Lakin kitabın DETAIL sayfası hergün değişiklik gösterebiliyor. Bu yüzden bildiğim hiçbir formüle oturtamadım.

Uzun yazı için özür diler, yardımcı olacak arkadaşlara peşinen teşekkürlerimi sunarım.

Ekte belge görüşlerinize sunulmuştur...

Saygılarımla,[/i][/b]

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 İng.
Sn. Semihtorunlar

Sorunuzla ilgili birşeyler yaptım inceleyip takıldığınız yerleri sorarsanız dahada yardımcı olmaya çalışırım

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
2007 TR
Sn. Kit

Zahmetiniz karşısında mahçup oldum. Lakin benim bilgim altında çalışmanızı incelemem zaman alacak ve zannedersem sormam gerekenler olacak. Tekrar sizi konuyla ilgili rahatsız edeceğim. Teşekkür ve saygılarımla,