değişken hücre değerine bağlı koşullu taplamda

değerli arkadaşlar bir sorumunda bana yardımcı olursanız sevinirim;

koşullu toplama olayını yapıyorum ancak benim sorunum: değişken bir hücre değerine bağlı olarak toplam yapması

örnek : A1:A10 hücrelerinin içerisinde bulunan tarih değerine göre karşisinda bulunan B1:B10 Hücre değerlerini toplasın, (Burdaki tarih koşulu başka iki hücrede bulunan tarih değerine bağlı alarak değişecek)
Örnek: 15/07/2006 tarihi ile 27/07/2006 tarihlerini karşısına gelen sayıyı toplasın (Mantık olarak 15 i ile 27 si arasanda yapılan satış miktarlarını toplasın) amaç Yıl içerisinde gelen zam' a göre geldiği tarihlere ait satışı fiyatlandırmak.

Koşullardan diğeri iki değişken metin, değişken miktarı az olduğu için
formülün içine kona biliyor bunda sorun yok

yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

sanırım sorum pek anlaşılamadı bir açıklık daha getireyim, farklı koşullara ait toplamlar ayrı hücrelere olacak yıl içerisinde en çok 10 kez farklı tarihlerde fiyat değiştiğini farzedelim.

siteyi inceledim ve benzer bir soru ile daha karşılaştır ordada tarih biçimli iki hücre değerine bağlı koşullu toplam istenmiş ama cevap verilmemiş
çokmu zor yoksa iki tarihsel hücre değerine bağlı böyle bir koşullu toplam alınamazmı

hiç olmazsa buna cevap verin
örnek A1 Hücre Değri (01/01/2006),A2 Hücre Değeri (15/01/2006)
eğer(A3:A5aralığında bu iki tarıh arası tarih var ise karşısına gelen B3 ve B5 değerlerini toplasın)

zahmet olmaz ise cevap bari yazın

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Anlaşılan çok iyi incelememişsiniz. Çünkü onlarca örnek mevcut konuyla ilgili özellikle TOPLA.ÇARPIM diye aratırsanız bulacağınıza eminim. Eğer bulamazsanız ekteki örneği incelyiniz.

yardımın için t.ş. bahsettiğin formülle ilgili incelemiş olduğum örnekte sabit tarih değeri girilmişti o yüzden kullanamadım ancak senin vermiş olduğun örnek işimi görür.