Delphi ile Acces Uyumlu Çalışır mı?

Excel Vers. ve Dili
excell 2010 türkçe
Arkadaşlar. Access veritabanını oluşturduktan sonra Delphi ile bağlantısını kurabiliyorum. Ancak merak ettiğim şey şu;
1.Acaba Delphi belli bir zaman sonra Access ile uyumsuzluk gösterir mi? Veya Uyum sağlayamayacağı noktalar var mıdır?
2.Yoksa Accessi kendi içinde kullanmak, Delphi ile ilişki kurmadan doğal haliyle mi kullanmak daha uygun olur, bilen arkadaş var mı?
3."Delphi yerine başka bir programla çalışmak daha iyidir" denilebilecek bir başka program mı tavsiye edersiniz?

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Türkçe
.Net yazılım dili çıkmadan önce Delphi tek kelimeyle yazılım konusunda bir numaraydı ancak şimdi .NET dili varken delphi ile vakit geçirmenin bence anlamı yok.

Zamanın en iyi yazılımı olan Delphi bu arada boş durmadı ve Delphi .NET i çıkardı bu arada microsoftda Microsoft .NET içıkardı

ikisi arasında tercih yapmak gerekirse Delphi .NET tercihim olur.

Veritabanı meselesine gelince
delphi her zamanki gibi en öne geçiyor kendi içindeki veritabanı uygulaması ne accese nede başka bir veritabanına ihtiyaç bırakmıyor. Bunun dışındaki veritabanları ilede benim bildiğime göre sorunsuz çalışıyor.

Excel Vers. ve Dili
excel 2010
delphi access irtibatı

delphi bir proğramlama aracıdır. accesste öyle. access'i delphi içerisinde açamazsın. sadece access veri tabanı olan .mdb uzantısını veritabanı olarak kullanabilirsin.

Excel Vers. ve Dili
excell 2010 türkçe
Sayın alpi & feruduntunç ilginize teşekkür ediyorum. Çok sağolun:hey: