Denetime uyan kaydı bul da hata

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
Arkadaşlar merhaba,
Hazırladığım bir projede ana form üzerine bir alt form ekledim ve ana form üzerine de açılan kutu koydum ve sihirbaz ile denetime uyan kaydı bulma ile ilgili ayarları yaptım. Bu işlemle amacım açılan kutudan bir müşteri seçtiğimde o müşteriye ait detay bilgilerin alt formda görünmesini ve altına yeni kayıt eklemekti. Buraya kadar sorun yok. Sonra veri tabanını böldüm ve ağda kullanmaya başladım. Normal çalışıyordu. Sonra işten ayrıldım ve programı yeni şirkete taşıdım. programın diğer modulleri düzgün çalışıyor fakat müşteri seçip detayları gösterdiğim ve altına yeni kayıt eklediğim formda açılan kutunun güncellemeden sonra bölümündeki kodlardan Me.Bookmark=rs.bookmark satırı hata vermeye başladı program bu satırı formu ilk açtığımda ve ilk kez müşteri bilgisi çağırdığımda normal işletiyor. Fakat seçilen müşteri ile ilgili işlemleri bitirip diğer bir müşteriyi çağırdığımda bookmark satırında hata veriyor. Oysa güncelleme sonrası olayındaki kodları sihirbaz kendi oluşturmuştu. Hatayı çözemedim yardımcı olursanız sevinirim. Dosyayı buraya koymak istedim ancak bölünmüş olduğundan ve dosya boyu 26 MB olduğundan koyamadım.

Excel Vers. ve Dili
2010 Türkçe
Cözümünü buldum sanırım.

Arkadaşlar,
İnternette yaptığım araştıma sonunda aşağıdaki komutu ekledim sorun ortadan kalktı. Normalde bir forma eklediğimiz alt formu ana form üzerine eklediğimiz açılan kutu dan seçtiğimiz kayda uyan kayıt detaylarını alt formda göstermek istediğimizde combobox eklediğimizde çıkan sihirbaz aşağıdaki kodları otomatik yerleştirir.

Private Sub KayitCagir_AfterUpdate()

Dim rs As Object

Set rs=Me.Recordset.Clone
rs.FindFirst "[id]= " & Str(NZ(Me![KayitCagir],0))
if Not rs.EOF Then Me.Bookmark=rs.Bookmark

End Sub

Bu satırları ekler. ilk mesajda verdiğim hata oluşumuna neden oluyordu. Bende

Me.Requery satırını ekledim. Komut satırlarının son hali aşagıdaki gibi oldu. Artık hata vermiyor. Umarım bu tür sorunu yaşayan lara çözüm olur.

Private Sub KayitCagir_AfterUpdate()

Dim rs As Object

Me.Requery

Set rs=Me.Recordset.Clone
rs.FindFirst "[id]= " & Str(NZ(Me![KayitCagir],0))
if Not rs.EOF Then Me.Bookmark=rs.Bookmark

End Sub

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...