depo takip çalışması

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003
TÜRKÇE
Arkadaşlar hepinize merhaba. yine bu site de indirdiğim DepoTakipV1 isimli bir access programını kendime göre uyarlamaya çalıştım ama hata veriyor. Ve işin acı tarafı ben bu hataları düzeltemiyorum. Eğer ekteki değiştirilmiş DepoTakipV1 programını indirip çalıştırmaya çalışırsanız demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız. Örneğin malzeme adı ve miktarını giriyorum ve kaydet seçeneğini tıklattığım zaman hata mesajı çıkıyor. Ayrıca Malzeme birimi fonksiyonu da eklemek istiyorum ama bi türlü beceremedim. yardımcı olur musunuz lütfen...

Excel Vers. ve Dili
Office 2000-2003
Merhaba :hey:

Sayın errkek44 ;

Örneğin bütün kodlarını silmişsiniz. bunu düzeltmek yerine, daha önceden indirdiğiniz örneği tekrar kendinize uyarlarsanız sanırım herkes için daha hayırlı olur :)

Yani yapmaya çalışıcam ama yapılmışı var :D

( Önceden cevabı verilmemiş yada örneklenmemiş sorulara daha çabuk yanıt alabilirsiniz.. )

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003
TÜRKÇE
haklısınız ama ben bu access konusunda oldukça cahilim. O DepoTakipV1 access programında yaptığım visual basıc düzenleyicinde ilaç yazısı yerine malzeme yazdım. Ve ilaç miadı yerine de malzeme birimi yazdım. Aynı şekilde çıkış fonksiyonunda da malzeme birimini eklemeye çalıştım.Ama o kodların nasıl silindiğini inanın ben de anlamadım. Çünkü access konusunda tamamiyle sıfırım. İlk mesajımda da yazdığım gibi bu programın orjinalini yine bu sitede DepoTakipV1 adı ile indirdim. Eğer bu problemi halletmemde yardımcı olursanız inanın büyük bir sorunum ortadan kalkacak. Şimdiden teşekkürler. En azından ilgilendiğiniz için.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın errrkek44,

Daha önce de söylemiştim ama sitem ettiler bana. Dikilmiş bir elbiseyi tekrar ölçülerinize uydurmak çok zor. Ya baştan başlayıp tekrar oluşturun bu veri tabanını yada access i başlatırken şablonlardan yardım alarak kendi ölçülerinizde kolaylıkla oluşturabilirsiniz. Bir kaç denemeden sonra doğru veritabanına ulaşırsınız. Bir de forumda araştırın bu veri tabanı ilaçlı değildi en başta malzemeliydi. Sayın mehmetosm nin isteği üzerine ilaçlı oldu oda pek çalışamıyordu zaten.

iyi çalışmalar :)

Excel Vers. ve Dili
EXCEL 2003
TÜRKÇE
Çok tşk ederim sayın modalı ama inanın zamanım elverdiğince uğraşmaya çalışıyorum. İnşaallah çözmeye çalışacağım. takdir edersiniz ki access çok ama çok detaylı bir program. Excel ile bile bu kadar uğraşıyorum ama bir arpa yolu mesafe katedebildim ancak. Access siz daha iyi bilirsiniz ama kimbilir ne kadar zamanımı alır? Ve işin acı tarafı benim bu kadar zamanım yok. Çünkü yeni işe girdim ve depo sorumlusu olarak bütün malzemeleri takip etmem gerekiyor. Hem fiziksel olarak ve hem de sanal ortamda. İnşaallah bahsettiğiniz bu programın ilk versiyonunu bulabilirim. Gönülden teşekkürler ilginiz için. :hey:

Hocam bu prg ilaçsız ama bize ilaç gibi geldi bıraktık bu ilaç meselelerini ilazsız bir hayata merhaba dedik ve bu siteyide tüm arkadaşlarımıza ilaç olsun diye önerdik.By by