Derece Takip

Arkadaşlar size bir sorum olacak yardımcı olursanız sevinirim. Gönderdiğim ekte Sayfa1 de ve sayfa 2 veriler var benim yapmak istediğim sayfa birde G sütünunuda isimler var ve hemen yanında H sütünunda aylar var bu verileri sayfa 2 aktarmak ama sayı olarak mesela Sayfa 2 de B3 hücresine 1. sayfada olan isimlerden birini yazdığımda onunla alakalı veriler gelecek mesela sayfa2 de B3 hücresine Ahmet TANIR yazacağım Eylülde Top. yazan yere o sütünda Ahmet tanır yazan yerin karşısında eylülde olan dolu hücre sayısı olacak mesela top.22 tane toplamın yanında olanda 3 ve 4 olan yerde de eylüle ait olan Ahmet tanır karşısında ve eylülde olan 3 lerin toplamı yani 7 tane 3 var 8 tane 4 var gibi sorunum bu kadar yardımcı olursanız sevinirim şimdiden tşk. :hey:

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Makro bölümünde sorduğunuz bu soru fonksiyon ile çözülebilir.

Dosyanız ekte.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Topla.Çarpım fonksiyonunun mantığını anladıktan sonra

Kod:
=TOPLA.ÇARPIM(($B$3=Sayfa1!$G$2:$G$700)*(Sayfa1!H2:H700>0))
örneğinde görülen Sayfa1!$G$2:$G$700 gibi alanlara ALAN1 şeklinde adlar verilerek fonksiyon sadeleştirilebilir.

Alan adları verildikten sonra yukarıdaki fonksiyon şu şekilde basitleşiyor;

Kod:
=TOPLA.ÇARPIM(($B$3=ALAN1)*(ALAN2>0))
Ekteki dosyada uygulaması var.

Edit: Bu başlık Makro bölümünden Fonksiyonlar bölümüne taşınmıştır.
Mehmett

Yardımınz için gerçetlen tşk. örneğiniz çok güzel olmuş benim son olarak bir sorum olacak sayfa 2 de AHMET TANIR altına isimler yazacağım mesla 50 tane farklı isimer var onalrıda sayfa 2 ye kopyalayacağım ve aynı şekilde veriler karşısına gelecek ama aşağıya doğru sürükleyince formul çalışmıyor bunu nasıl yaparız yoksa tek tek yapmam gerekecek yardımınızı bekliyorum

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Fonksiyonları aşağıya çekmeden önce fonksiyonlarda geçen $B$3 ifadesindeki $ işaretlerini kaldırın, B3 olsun.