Devlet Memuru Bordro

Arkadaşlar, mutemetliğe bakan arkadaş askere gittiği için maaş işleri bana kaldı. Fakat bordo işi karışık . Elimde excelde yapılmış bir bordo programı var ama çok zorlanıyorum. Bilen arkadaşlardan ricam devlet memuru maaşı nasıl hesaplanır yazabilirler mi ? Ben de verilen bilgilere göre excelde kendi bordro programımı yaparım. Bilen arkadaşlardan ricam yardım etsinler.
Teşekkür ederim.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Bence en iyi çözüm paket program almaktır.

sayınvbasic, aşağıdaki linkte memur bordro programı var . ben gecen gün indirdim tam çözemedim ama işe yarıyor ve para ile satılanlar kadar iyi ve beleş . üstüne üstlük istediğiniz değişiklerde izin veriyor.

http://www.datakent.com/bordro.asp

bir dene faydasını görecek sin
:mutlu:

Paket programlar çok pahalı, 10 adet personeli bulunan bir kurum programa 1000 YTL.bunun yıllık versiyon değişikliği ve diğer işlemleri içinde enaz 150-250 YTL. arasında para ödemek zorunda,ayrıca kamu kurumlarında kaynak sorunu ayrı bir dert. Sayın vbasic çalıştığın kurumda personel sayısı 25 den fazla değilse excelde yaptığım maaş programını adresine gönderebilirim,çalıştığın kurum MEB'e bağlı ise hiç zorluk çekmezsin Selamlar

sayınccumhur, aynı programdan bahsediyormuşuz. ama benimkinde gncelleme yoktu sizin adresinizden güncellemesini indirdim teşekkür.

email adresinizi yazarsanız elimde excelde yaptığım bir bordro var
işinize yararsa atabilirim

Excel Vers. ve Dili
2003 TÜRKÇE STANDART
Nasıl Hesaplanacağı hakkında kendi kurumumun verilerini içeren dosya ektedir.Umarım faydası olur

Excel Vers. ve Dili
2003 TÜRKÇE STANDART
Ayrıca aklıma gelmişken Halkapınar ın Rem Maaş bordrosunu iki yıldır kullanıyorum iki kurumunda maaşlarını buradan yaptırıyorum ufak tefek eksiklikleri var ama iyi bi program. Ayrıca tüm ayniyet işlerinin nekitlerinide kesiyor vergi iadesini hesaplayıp nakite ve banka mektubuna kadar atıyor. Tavsiye ediyorum.

Sayın Rainmans galiba hesaplama tanımlarında bir yanlışlık var,
%20 Emekli Karş: 0,20*(Maaş+Taban M.+Ek gös.Tut.Kdem M+Em.Taz.Katkısı)
Giriş ise: 0,25*(Maaş+Taban M.+Ek Gös.Tut.+Kdem M.+Em.Taz.Katkısı)
şeklinde olması gerekmektedir.
Em Tazminat Katkısı Hsb.ise:Ek göstergesi 2200'e kadar olanlara EDMM'nın %40
Ek göstergesi 2200-3600 arası EDMM'nın %70'i
Ek göstergesi 3600 dan fazla olanların ise EDMM'nın %130'u şeklinde olması gerekmektedir.

Arkadaşlar ben mutemetliğe exelde başladım. 2 yıl yaptıktan sonra Halkapınar bordro programını kullandım. Güzel ve ücretsiz bir program ama bordro hazırlarken exeldeki gibi çok dikkatli olmak gerekiyordu.
Ama geçen ay yeni bir program keşfettim. Ücretli, internetten güncelleme yapılıyor. Kampanya fiyatı da çok uygun. Kesinlikle tavsiye ederim. İlk Maaşı da yaptım, sorunsuz çalıştı. http://www.ncs.com.tr/ Ücret = 100 ytl
Bütün bordroları denemiş birisi olarak sorun istemiyorsanız kesinlikle paket program kullanın.

memur bordro programı

Merhaba,bende bu konuda çok araştırma yaptım.Paket program olmayınca yanlışsız bordro hazırlayıp arşiv oluşturabilmek çok zor.Ben çok uygun fiata ve kullanımı çok kolay bir program buldum.İnternetten indirip sürekli güncelleme yapabiliyorsunuz.Programın içinde çok iyi hazırlanmış yardım menüleri var.Hiç bir sorun yok.Ayrıca takıldığınız her konuda telefonla işini iyi bilen bir ekipten yardım alıyorsunuz.Bu firma aynı zamanda bordro basımı yapan bir firma olduğu için zaten mevzuatı çok iyi bilip,takip ediyorlar.Bence deneyin.Sadece 100-YTL.

(http://www.ncs.com.tr adresinden demo programı indirip inceleyebilirsiniz.)

Tel:312-417 46 04
Ücretsiz Ã?ğretmen Hattı:505 751 64 57

selam,

4 yıldır mutemetlik işiyle uğraşıyorum herşeyi excel de yapıyorum
şimdiye kadar hiç bir sorunla karşılaşmadım.

Bizde iki tip bordro kullanıyoruz, birisi sanatçı diğeri memur maaş bordrosu.

Daha önce gonca yazılım diye bir yerden program aldık iki bordroda da sistemi bir türlü oturtamadılar ve o kadar sorunla karşılaştık ki her ay telefon edip yardım ister hale geldik, bir de muhatap olarak bulmak istediğiniz şahıs sürekli meşgul veya yerinde yok. Artık paket program diye bir şey kullanmak istemiyorum.

Ama size bilsa diye bir program var okullar için felan ideal bir çok arkadaşım bu programı kullanıyor, hem programdan hem de servisinden çok memnunlar, programın internetten güncelleme desteği de var.

kolay gelsin.