Dikey verileri yatay olarak sıralama hakkında yardım plea

Merhaba
Excel de bulunan dikey haldeki verilerin yatay olarak sıralamak istiyorum.

Adı Soyadı No Sınıfı
Hakan Demir 123 9-a
cemali Ateş 124 9-b
Deniz Ã?zer 125 9-c
Ahmet Sarı 126 9-d
... ... .... ....
... ... .... ....
... ... .... ....

Yapmak istediğim(Bu verileri kullanarak);

Adı = hakan cemali Deniz Ahmet .......
Soyadı = Demir Ateş Ã?zer Sarı .........

No = 123 124 125 126 ........

Sınıfı = 9-a 9-b 9-c 9-d ........

Burada =A1 formulünü sağa doru çektiğimse sırasıyla B1-C1-D1... gibi artıyor. Eğer A1-A2-A3... şeklinde arttırırsam istediğimi kolayca yapabileceğim.

Teşekkürler

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Bir sütundaki verileri seçip kopyalayın, başka bir hücreye gidin sağ tıklayıp "Ã?zel yapıştır" seçin, gelen pencerede "İşlemi tersine çevir" seçeneğini seçin ve "Tamam" tıklayın.

Bu özelliği kendi dosyanıza uyarlayabilirseniz bütün sütunları satır haline getirebilirsiniz.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Dosyanızdaki birkaç sütunluk örneği yukarıda bahsettiğim yöntem ile satırlar haline getirdim ama eğer veri tabanınız binlerce veriden oluşuyorsa bu yöntem çok zaman alabilir.

Ancak bir döngü makrosu yazılırsa kısa bir sürede istediğiniz şekilde sütunlar satırlara dönüştürülebilir. Sabaha kadar bekleyebilirseniz makro personelimiz size güzel bir makro yazarlar. :)

Excel Vers. ve Dili
Ofis 2007 Türkçe
Dikey verileri yatay olarak sıralama

Sayın hakan_bim

verilerinizin bulunduğu alanı seçip (CTRL+*) buraya bir isim veriniz (LST) . Sonra Ad ,Soyad, No ve sınıfını aralarına birer sütun ekleyiniz. LST'yi seçip kopyalayın. I1 hücresindeyken Düzen - Ã?zel yapıştır - İşlemi tersine çevir - Tamam ile verileriniz istediğiniz biçimde kopyalanacaktır. Eklediğiniz sütunları siliniz.

Çok teşekkürler arkadaşlar. Ã?zel Yapıştır oradan da İşlemi tersine çevir diyerek istediğime ulaştım. Tabii ki sizler sayesinde. Tekrar çok teşekkürler.
Sevgi ve saygılarımla.
Hakan