Dinamik grafik yardım lütfen

Excel Vers. ve Dili
TR
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
05/06/2018
Merhaba dostlar,

benim için zor ama çoğunuz için basit bir talebim var sizlerden,

Ekteki dataları kullanarak dinamik bir grafik oluşturmak istiyorum detay mesela tarih başlığı altında yönetici ve bölge bölge bazında satılan LT. üzerinden bir kırılım olabilir.

en sonunda da ay başlığı altında yönetici ve bölge kırılımı olabilir grafik içerisinde.

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Ekli dosyalar

erkan1903

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Professional Plus 2013 / Türkçe
11-11-2027
Merhaba,
istediğiniz grafiği pek anlayamadım ama basit bir grafik oluşturdum.
bu grafiğin üstünden belki isteğinizi daha net anlayalarak geliştirebiliriz.
(Malum bayram dönüşü yorgunluk :) )

Kolay gelsin

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
TR
05/06/2018
Merhaba,
sizinle alakalı değil ben anlatamamışım :) ama gerçektende istediğime yakın olmuş elinize sağlık.
şöyle bir şey yapabilir miyiz mesela ?
bir sekme data olsun, bir sekme bölge ve yönetici bazında, bir sekmede yükleyen ve yüklediği lt. bazında gibi
çok uğraştıracağım kusura bakmayın ama birde azalış ve artışı gösteren % lik bir kıyas yapsak olabilir mi acaba ?

erkan1903

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
11-11-2027
Merhaba,
sizinle alakalı değil ben anlatamamışım :) ama gerçektende istediğime yakın olmuş elinize sağlık.
şöyle bir şey yapabilir miyiz mesela ?
bir sekme data olsun, bir sekme bölge ve yönetici bazında, bir sekmede yükleyen ve yüklediği lt. bazında gibi
çok uğraştıracağım kusura bakmayın ama birde azalış ve artışı gösteren % lik bir kıyas yapsak olabilir mi acaba ?
Yapılmaz değil yapılır. Ancak dosyadaki yazılı başlıklar ile bahsettiğiniz başlıklar uyumlu değil. Yani dataları siz bildiğiniz için başka biri için anlaşılır olmuyor. Dosyadaki başlıkları düzeltip tekrar yüklerseniz daha sağlıklı olacak. Ayrıca hangi bilgiler yatay eksende hangileri dikey eksende olacak ise onları da yazarsanız iyi olur.
Kolay gelsin

Excel Vers. ve Dili
TR
05/06/2018
Merhaba,

Bazı değişiklikler yaptım ve açıklamalar ile anlatmaya çalıştım umarım becerebilmişimdir.

kolay gelsin.

Ekli dosyalar

Son düzenleme:

erkan1903

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
11-11-2027
Ahmet Bey,
Excel bilgimle dosyanıza bazı grafikler yapmaya çalıştım. Açıklamalarınıza istinaden umarım yanlış anlamadan yardımcı olmaya çalışmışımdır. Bazı sayfalara notlar düştüm. Siz grafik görsellerinizi kendinize göre ayarlarsınız.
İyi çalışmalar.

Ekli dosyalar

Excel Vers. ve Dili
TR
05/06/2018
Erkan Bey,

Elinize ve emeğinize sağlık vakit ayırıp ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. beklentimin çok üzerinde bir iş gerçekten teşekkürler...

erkan1903

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
11-11-2027
Erkan Bey,

Elinize ve emeğinize sağlık vakit ayırıp ilgilendiğiniz için çok teşekkür ederim. beklentimin çok üzerinde bir iş gerçekten teşekkürler...
İşinize yaraması umuduyla iyi çalışmalar