dinamik sorgulama

Excel Vers. ve Dili
2007 TÜRKÇE
Merhaba arkadaşlar aşağıda bulunan çalışmama bir sorgu eklemek istiyorum.

sorgunun kriterleri

MusteriBilgileri.Ulke
Ihracat.YuklemeTarihi
Konteyner.KonteynerNo
MusteriBilgileri.SirketAdi yada ihracat.Musteri (hangisinden almak lazım bilmiyorum. ilişkili iki tablo.)

3 farklı tablodan farklı alanları ölçüt olarak kullanarak, 4. farklı bi tablo olan nakliyecifatura tablosundaki gerekli alanları doldurmak istiyorum. Ana Tablo ihracat diyebiliriz. Diğer Tablolar ihracatla ilişkili. Kriterleri metin kutusuna mı girsem combo box a mı girsem karar veremedim. Gerçi ikisiyle de yapamadım. Hazır örnekleri de inceledim ama olmadı yapamadım 3 haftadır bununla uğraşıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. Programın çalışma mantığı ise şöyle; önce ihracatın ana bilgilerini giriyoruz (programımda da aynı isimli form). Sonra nakliye faturaları geldikçe faturanın işlenmesi gereken ihracata ulaşıp (yukarıdaki kriterlerle) fatura bilgilerini giriyoruz. 1 ihracata ait birden fazla nakliye faturası olabilir. O yüzden altform gibi bişe yapmak lazım sanırım. Lütfen yardım edin kafayı yemek üzereyim.

Ekli dosyayı görüntüle 44750

Ekli dosyayı görüntüle 44751

nihatkr

Altın Üye
Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
2010 Türkçe
2013 Türkçe
OFİS 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
09.10.2029
Dosyalardaki ilişkilerde sorun var.

Son düzenleme:
Excel Vers. ve Dili
2007 TÜRKÇE
resimde "bu fatura tablolarının arasında bir ilişki söz konusu değildir" derken fatura tablolarının kendi arasında demek istedim. umarım yanlış anlaşılmamıştır.

akd

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
2003
Her tabloyu ilişkilendirmenize ne gerek var ki, çok karmaşık bir yapı,
algoritma mantığın yanlış bence...

Excel Vers. ve Dili
2010
akd üstad bir konu açtım müsait olduğunda banada bir yardımcı olabilirmisin saat geç olduğu için kimseyi bulamıyorum

Excel Vers. ve Dili
türkçe
programı nerden indirebiliriz