Dış veri al ile Sql de süzme yapmak

Excel Vers. ve Dili
2010-2013
Hocalarım merhaba,

Hocam biraz karışık bir sorum olacak yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Excel de dış veri al fonksiyonu ile Logo nun veri tabanına bağlanıp verileri alabiliyorum. Fakat mesela çek senet kartlarında lg_***_**_cscard tablosunda 65536 dan fazla satırım bulunmakta ve excel in sayfasına sığmamakta dış veri al özelliğini kullanarak yada başka ne şekilde bu cscard tablosunda bulunan datalardan tarih aralığına göre yada ID özelliğine göre veri alabilirm.

Birde INVOICE tablosunda bulunan datalardan sadece ID nosuna göre yani CARDREF e göre nasıl veri alabilirim.

Bu verileri excel ortamına almak ve süzmek istiyorum hangi fonksiyon yada program kullanabileceğim konusunda yardımcı olabilirmisiniz.

Teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
2010-2013
Saygıdeğer hocalarım şu sorunuma bir el atabilirmisiniz.

Excel Vers. ve Dili
2007 TR
Selam
Konunun uzmanı değilim fakat uzun bir süredir SQL serverdan data çekerek Excel de rapor hazırlamaktayım.öncelikle şunu belirtmemde fayda var ben Excel 2007
kullanmaktayım ve MsQuery yöntemi denediklerim içinde en sağlıklı ve esnek çalışan yöntem her türlü SQl sorgusunu bu yöntenle çalıştıra bilmektetim ayrıca Parametre tanımlayarak veri çekerken istediğim kriterlere uygun süzme işlemi yapılabilmekteyim.

Örnek:
SELECT * FROM ****** WHERE "***"=?

Komutu kullanıldığınıda datayı excele aktarırken Parametre kutusu açılıyor ve yazılan ölçüte uyan datayı getiriyor buradaki ? işareti sorgunun neresinde kullanılmışsa o sayıda parametre soruyor.Hatta Parametreler istenilen hücrelere bağlanılabiliyor bu sayede sadece tanımlı hücrelere yazılan ölçütlere uygun datayı çekebiliyorsunuz.

Umarım sizin için faydalı bir bilgi olmuştur.

Excel Vers. ve Dili
office 2003
benimde işime yaradı çok teşekkürler üstad.