dlookup kullanımı

herkese merhaba. forumda yeniyim ve muhteşem bir foruma üye olduğumun farkındayım. sorum; ekteki kayıt giriş formunda "kod no" yazılı kısma "yalın" tablosunun 1.sütunundaki numaralardan birini yazdığımda "kod adı" kısmına "yalın" tablosunun 2.sütununda bulunan karşılığını getirtmek istiyorum.
forumda dlookup la ilgili örnekler var ama pek anlayamadım. yardımlarınız için teşekkür ederim.

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Eklediğiniz uygulamanın uzantısı nasılda mbd olmuş mdb yerine onun için açılmıyor.

Excel Vers. ve Dili
Sayın olmaz,

Yaptığınız hata veri tür uyuşmazlığı idi. Tabloda madde no yu metin olarak tanımlamışsınız, form üzerinde ise bunu sayı olarak tanımlamışsınız. bu yüzden çalıştıramadınız kodlarınız. DLookUp da yeterli. Gerekli düzeltmeyi yaptım.

İyi çalışmalar:hey:

günaydın
verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim.
yalnız şöyle bir sorunla karşılaşıyorum. veriyi getirtmekte bir problem yok ama sonraki kayıtta veriyi getirttiğimde önceki veride, son veriyle değişiyor.
ikinci bir sorum olacak.
formda enter sıralı ilerlemek istiyorum. fakat enter a bastığımda farklı noktalara gidiyor.

Tşk.

Excel Vers. ve Dili
Sayın olmaz,

Kod no alanı ilişkisiz olduğundan ilk sorununuz oluşuyordu. Düzelttim.

Bir de özellikler penceresinde Sekme Dizini diye bir ayar var oraya sayılar giriliyor. 0 dan başlamak üzere alanları numaralarsanız enter veya tab ile dolaştığınızda verdiğiniz sıralamaya göre gidersiniz.

iyi çalışmalar:hey:

Son düzenleme:
dlookup

sayın modalı,
bu seferde kod no yazıldığında, kod adındaki yazı aynı zamanda kod no ya geçiyor.

Excel Vers. ve Dili
Sayın olmaz,

Veri tabanını ben tasarlamadım ki. Geleni düzeltiyorum. Kayıtekle tablosuna yeni bir alan eklemeniz gerekiyor. Kod adı olarak. Onu da formdaki alanla ilişkilendirmeniz gerekiyor. Gerekli değişikliği yaptım ve üstdeki cevabın eki olarak ekliyorum.

sayın modalı,

biraz sinirlendiniz ama ben sadece problemi aktarıyorum.
teşekkürler. kolay gelsin.