döngü ile tarihleri karşılaştırmak

Excel Vers. ve Dili
office 2007-mssql 2008 R2
Selam,

Başlık sorumu tam karşılamıyor aslında. Bu yüzden özürümü mazur görün.

Ekteki dosya da müşterilerin aldıkları ürünlerle, yaptıkları ödemeler var. Borçlar faturaları, alacaklar ise yaptıkları ödemeleri gösteriyor.

Ã?yle bir yapı olmalı ki her müşterinin borç ve alacaklarını karşılaştırsın, eşitlendiği yerde döngüden çıkarak(10 YTL'lik bir faturanın 5. YTL'sinde de eşitlenebilir) geri kalan borçlerını bana versin.

Yani 10 YTL ürün almışsa ve 5 YTL lik ödeme yapmışsa bana kalan borcu olan 5 YTL nin hangi tarihli faturalar olduğunu verecek bir döngü.

Bunu herhangi bir yerde yapabilirsem olacak.

Yardımlarınıza şimdiden teşekkürler.

Kolay gelsin.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Ekte bir örnek hazırladım fakat isteğinizi karşılıyormu emin değilim. Eğer karşılamıyorsa ama listeden hazırlanmış istediğinizi ifade eden bir tablo hazırlarsanız ona göre yeniden bir çalışma yapmaya çalışırım.

Excel Vers. ve Dili
office 2007-mssql 2008 R2
Selam,

Sevgili Leventm herşeyden önce ilginize çok çok teşekkür ederim.

Benim istediğim müşterinin ödemelerini toplayacak borçları ile karşılaştıracak Borçları ile alacakları nerde eşitleniyorsa o işlemden sonrasını bana gösterecek bir kod.Yani bir müşterinin 100 ytl'lik ödemesi var ve 150 ytl'lik borcu var ise son 50 ytl'sini tarih ile bana verecek bir kod. Dosya ekte, gerekli açıklamalar içinde.

Tekrar teşekkürler.