Doktor Nöbet Listesi Hazırlama

Excel Vers. ve Dili
2019 Türkçe
Merhaba, oldukça karışık bir nöbet listesi hazırlıyoruz. 80 kişiyiz. Gündüz için 15 Farklı poliklinik, 8 farklı servis var. Her gün için nöbet tutulması gereken 8 farklı bölüm var. Her bölüme en az 1 kıdemli bir kıdemsiz asistan nöbeti yazmamız gerekiyor. Ayrıca gündüz polikliniklerde beraber çalışan kişilerin aynı gün nöbetçi olmaması gerekiyor. Kıdemli/kıdemsiz asistanların nöbet sayıları farklı. Haftaiçi/haftasonu nöbet sayıları farklı.
Şöyle bir excel makrosu oluşturmak istiyorum, o ay gündüz kimin hangi poliklinikte çalışacağını, nerede kaç nöbet tutacağını ben makroya gireceğim. Makro bana bu koşulları sağlayacak bir nöbet listesi yaratacak. Ücreti mukabilinde bana bunu hazırlayabilecek olan var mı? Ben örnek nöbet listesi, gündüz listesi vesaire göndereceğim.
Teşekkürler.

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010 tr 32bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-06-2029
Burayı bir okuyun ekli programları deneyin ancak indirme konusunda altın üye olmadığınız sürece sorun yaşarsınız; ve yükleme de yapmanız gerekebilir. Altın üye olmak istemezseniz de bir dış dosya depolama alanına yükleyip indirme linkini burada gosterirseniz de ornek dosyanız indirilebilir ve incelenebilir , aynı yolla da size gonderilebilir.
Makrolardan önce ne nereye gelmeli el yordamı ile oncelikle sizin ( ozel bilgi icermeyen ) bir dosya hazırlamanız en dogrusudur, buna ve ayrntsına gore makro yazmak mümkün olur. Ekip boyle kalabalıksa da olmadı surası yanlıs donusleri yardımcı olana bıktırıcı olabilir

Son düzenleme:

cems

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
office 2010 tr 32bit
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
13-06-2029

Öncek mesajda yüklenmediğini farkettim , "burayı bir okuyun " dan kasıt bu link ve ekindeki ornekti ,siz kendinize göre elle tablo ve içeriği hazırlayın ki yerlere bolumlere kisilere rutbelerine göre bir önbilgi olsun ve bir sonraki adıma geçme yolu açılsın

Yetersiz gelirse google da " nöbet listesi site:www.excel.web.tr " ya da " doktor nöbet listesi site:www.excel.web.tr " yazarak aratınca çok sayıda benzer veya farklı nöbet ile ilgili mesajlar gelecektir.

Son düzenleme:

NBATMAN

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Office 2003 excel Türkçe
Merhaba, oldukça karışık bir nöbet listesi hazırlıyoruz. 80 kişiyiz. Gündüz için 15 Farklı poliklinik, 8 farklı servis var. Her gün için nöbet tutulması gereken 8 farklı bölüm var. Her bölüme en az 1 kıdemli bir kıdemsiz asistan nöbeti yazmamız gerekiyor. Ayrıca gündüz polikliniklerde beraber çalışan kişilerin aynı gün nöbetçi olmaması gerekiyor. Kıdemli/kıdemsiz asistanların nöbet sayıları farklı. Haftaiçi/haftasonu nöbet sayıları farklı.
Şöyle bir excel makrosu oluşturmak istiyorum, o ay gündüz kimin hangi poliklinikte çalışacağını, nerede kaç nöbet tutacağını ben makroya gireceğim. Makro bana bu koşulları sağlayacak bir nöbet listesi yaratacak. Ücreti mukabilinde bana bunu hazırlayabilecek olan var mı? Ben örnek nöbet listesi, gündüz listesi vesaire göndereceğim.
Teşekkürler.
Merhaba, dosyaları gönderebilir misiniz?
bende aöflüde olsa bir TDS mezunuyum? şimdi poliklinikte nöbet yok diye biliyorum.8 farklı servis dediğiniz klinik yatan hasta kısmıdır diye tahmin ediyorum. dolayısı ile burada nöbet olur. Her gün için nöbet tutulması gereken 8 farklı bölüm var bu servis dediğiniz kısım mı? ayrı bir yer mi? bunu anlayamadım. Poliklinik doktoru aynı zamanda serviste (klinikde) çalışıyor mu? bence bunların hepsini bir isterler tablosu ve her kesin rolü, görev yeri ve tutacağı nöbet sayısı, hafta içi hafta sonu şeklinde kişi bazlı bir liste yapabilirseniz sonuca daha çabuk varılır.