Dolu olanların listelenmesi

Merhaba
ekte yer alan örnekte A ve B sütün değerleri sabit olmak üzere örneğin sayfa2 de sayfa3 deki gibi listeler oluşturmak istiyorum. Fakat sayfa1 de F sütununa baktığınız da göreceğiniz gibi bazı değerler kişiye göre değişiyor. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

G

Guest

Misafir
Sorunuzdan anladığım kadarı ile sayfa2 de komisyonuna göre listelemek istiyor ve sayfa3 de ünvanına göre sıralamak istiyorsun.Bunu için sayfa birdeki listeyi tamamen kopyalayın ve sayfa2 ye yapıştırarak komisyonun üzerine gelerek bir hücre seçin ve üstteki menüden AZ sıralaması göreceksiniz onu seçerek sıralamayaptığınızda istediğiniz komisyona göre sıralama olacaktır.Sorunuzdan anladığım kadarı ile cevap vermeye çalıştım.

Sayın Türker cevabınız için teşekkürler ama komisyon sütununda dikkat ederseniz birden fazla değişik değer var. Ayrıca daha da önemlisi bu bilgilerin yer aldığı çalışma kitabında bu bilgilerin yer aldığı sayfada liste sıralamasında değişiklik yapmamam gerekiyor. Bir de isim sütunundaki kişilere ait diğer sütun değerleri her ay farklı değerler alıyor. Ã?rneğin Nisan ayında DSS KOMİSYONU nda yer alan birisi bir sonraki ayda yer almayabiliyor.
İlginiz için tekrar teşekkürler...

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
Tam olarak yapmak istediğinizi ben yine anlamadım. Bunu makro ilemi yapmak istiyorsunuz yoksa F sütunundaki dolu değerleri görmekmi sadece amaç. öyle ise Veri>Süz>Otomatik süzden F sütununda çıkacak oktan Boş olmayanları seçmeniz yeterli.

Sayın danersin
örnek üzerinde bazı değişiklikler yaptım tekrar incelerseniz sevinirim. Verdiğim zahmet için özür dilerim.
Selamlar.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
İstediğinizi en az üç yöntemle yapabilirsiniz.

Fonksiyon yardımı ile - (ilk başta oluşturması biraz kasar)

Pivot table- özet tablolar ile - muhtemelen en pratik yol

makrolar ile- (daha önce makrolar ile hiç çalışmatınızmı?)

Burda tercih sizin.

G

Guest

Misafir
Merhaba
Görüntü olarak değil ama çözüm olarak istediğiniz oldu sanırım kolay gelsin.

Türker Hocam
Ellerine sağlık gerçekten tam istediğim gibi olmuş... Ayrıca ilgilenen herkese çok teşekkür ederim. :hey: