dosya alarak liste oluşturmak

Excel Vers. ve Dili
excell2003 türkçe
meraba arkadaşlar biraz karmaşık olan bir konuda yardımınızı isteyeceğim. excelden accesse veri almamız lazım. sitede aradım buldum ama bulduklarımı da çeviremedim. vba da yeniyim.
aşağıda gönderdiğim örneğe göre öğrenci listelerim formunda döneme ait dersler açılır kutudan seçilecek. daha sonra aşağıda bulunan bir butona tıklandığında excel belgelerinin bulunduğu klasörden bir tane excel belgesi seçilecek bu belgedeki öğrenci listesi artık seçilen dersin listesi olacak ben başka bir dersin listesini daha sonra buradan tekrar alabilmeliyim. daha önceden aldığım listeler kaybolmayacak. bu listeler yoklama ve sınav formuna otomatik gidecek.
çok karmaşık olduğu için uzun uzun anlattım arkadaşlar.çok uğraştım ama bir çözüm yolu bulamadım yardımlarınızı bekliyorum. bu sorunu mutlaka çözmem gerekiyor.

(sayın modalı çok teşekkür ederim verdiğiniz kod istediğim şeyi yaptı.çok sağolun)

Excel Vers. ve Dili
excell2003 türkçe
arkadaşlar bi bakın kimse yokmu ordaaa

Excel Vers. ve Dili
excell2003 türkçe
arkadaşlar çok önemli bu yardım lütfen:yardim:

Excel Vers. ve Dili
MS Office 2010 Pro Türkçe
Sayın iko67,

Anladığım kadarıyla siz, bir excwl uygulamasındaki listeyi kullanmak istiyorsunuz. Bunun kolay yolu var:

Dış veri al yöntemiyle excel uygulamasını access de kullanabilirsiniz. Yani kısaca tablonuz access uygulamasında olmayacak ve tablo olarak excel in bir sayfasını kullanacaksınız.

İyi çalışmalar

Excel Vers. ve Dili
excell2003 türkçe
teşekkürler sayın modalı,ama yapmak istediğim bir butona bağlı olarak bir klasördeki excel belgeleri arasından seçim yaparak açmak zaten çalışmamda access menülerini kaldırdıktan sonra kullanıcının dosya alabilmesini sağlamak ve bu aldığım listeleri ilişkili diğer formlara(yoklama ve sınav) otamatik olarak bağlaması lazım uzun zamandır uraşıyorum fakat yapamadım yardım ederseniz çok sevinirim ilginize tekrar teşekkür ederim sayın modalı