Soru Dosya Kapalı Iken Veriler Gelecek Şekilde Hangi Komut

incsoft

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office Ev ve İş 2021 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-12-2024
Arkadaşlar ekte elimden geldiğince açıklamaya çalıştım umarım anlatabilmişimdir. Amaç tarihleri tek tek girmeden tarihe göre otomatik yolu filan aldırmak sizler daha iyi anlamışsınızdır birde karşı dosya açık iken verilerin gelecek olmasıdır. Formül ne şekilde uyarlanabilir?

Teşekkürler.

Ekli dosyalar

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Merhaba,

Bahsettiğiniz şekilde dosya adını hücreden alarak dış dosyadan veri alabilmeniz için DOLAYLI fonksiyonunu kullanmanız gerekir. DOLAYLI fonksiyonunun sonuç vermesi içinde hedef dosyanın AÇIK olması gerekir.

Benim tavsiyem ilk hücre için kapalı dosyalardan işlem yapabilen fonksiyonlar ile kurgunuzu yaptıktan sonra MAKRO ile alt hücrele bu formülü ilgili tarihlerden veri alacak şekilde çoğaltmanız olacaktır.

incsoft

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Office Ev ve İş 2021 - Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
12-12-2024
Merhaba,

Bahsettiğiniz şekilde dosya adını hücreden alarak dış dosyadan veri alabilmeniz için DOLAYLI fonksiyonunu kullanmanız gerekir. DOLAYLI fonksiyonunun sonuç vermesi içinde hedef dosyanın AÇIK olması gerekir.

Benim tavsiyem ilk hücre için kapalı dosyalardan işlem yapabilen fonksiyonlar ile kurgunuzu yaptıktan sonra MAKRO ile alt hücrele bu formülü ilgili tarihlerden veri alacak şekilde çoğaltmanız olacaktır.
Korhan bey macroda iyi olsam onuda yapacam inanın ama iyi değilim. Birde mesela karşı dosyada N11 hücresinde 1 değer değişti macro ile karşıya değer olarak attığı için N11 de değişen değer database'de değişmiyor. Elinizde örnek bir dosya varsa ona göre uyarlayabilirim. Teşekkürler

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Olay zaten yine formülle yapılacak.

MAKRO sadece her satır için ilgili tarihi formüldeki yerine yazacak. Yani sizin elle yapmaya çalıştığınız işlemi MAKRO yapacak.