Düşey Ara Fonksiyonu Hakkında

Merhaba ,

Ben Düşey ara fonksiyonunu kullanırken sütun no bölümüne birden fazla sütun tanımlamak istiyorum. Ã?rnek olarak 5. ve 7 sütunun toplamını tek formülde alabilir miyim ? Bu konuda herhangi bir fikri olan var mı ? Teşekkürler... :?

Excel Vers. ve Dili
excel 2003 - Türkçe
düşey ara formülü

yapmak istediğini excell örnek sayfanda tam olarak yazarsan belki yardımcı olabiliriz.

Merhaba:
Bunun gibi olabilir mi =TOPLA(E1:E15;G1:G15)
Bende sütunlar 5 yerine E 7 Yerine G olarak var

(örnek olarak 5 ve 7 sütunun toplamanı tek formülde ) demişsin düşeyara ile alakasını çözemedim ama doğru anlamış olmayı umut ediyorum veya esas örneğini görebilirsem mümkünse

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
vlookup'la birleştiriliyormu bilmiyorum, sanmıyorumda. çünki kaydır ve kaçıncı varken düşeyara kullanmaya gerek yok bu iş için.

Teşekkürler.Buda güzel bir yöntem.Büyük datalarda vlookup daha kullanışlı geliyor bana.Ama sizin örneğinizde de 2 formül kurmak gerekiyor.Ben esasen Tek formülle birden fazla sütundaki aradığım değere karşılık gelen verilerin toplamını almak istemiştim.İyi akşamlar

Sn Danersin
Ekteki dosyayı inceleyebilir misiniz ? Aynı işlemi SUM İF ile yapmaya çalıştım ama hata verdi.Belkide sorumun cevabı burada gizli.Teşekkürler

Excel Vers. ve Dili
Excel 2002 TR
sn. eksoy sorunuzu şimdi anladım ama iki formül kullanmadan yapmanın yolu varmı bilmiyorum. Ya çift formülle çözerdim bunu yada makro ile. Bu şekilde 2 sütundan tek formülle toplama yaptıracak bir yol varmı hiç düşünmedim.

Teşekkürler.Biraz daha araştıracağım.Bir arkadaşım Excel de çözümünü bulamadığımız bir konu için ;
Bizim aklımıza geldiğine göre bu programı yapanların aklınada mutlaka gelmiştir. demişti.
Bir çok çözümü bu bakış açısı ile araştırdım ve buldum.Kolay Gelsin.