Düşeyara ile saydırma

bysabo

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
01-11-2028
Merhaba,

Bir kelimenin diğer sayfadaki sütunda yer alıp almadığını bulmak için düşeyara formülünü kullanmak gerekiyor. Peki aynı kelime birden fazla defa yer alıyorsa kaç sefer yer aldığını saydırabilir miyiz ?

Örneğin

1. sayfa A sütununda isim listesi, B sütununda kaç görevde yer aldığı var, (aşağıdaki gibi bir sonuç elde etmek istiyorum)

İsim

Görev Sayısı

Ahmet

2

Mehmet

1

Mustafa

0

Ali

1

Fatma

0

Meryem

2

Ela

1

2. sayfada ise A sütununda isimler ve B sütununda görevler var görev listesi var. Kişilerin kaç görevde yer aldığını saydırmak istiyorum.

İsim

Görev

Ahmet

görev

Ela

görev

Ahmet

görev

Meryem

görev

Meryem

görev

Ali

görev

Mehmet

görev

İsim listesindeki kişilerin görev listesinde adının kaç sefer geçtiğini saydırmak istiyorum.

Necdet

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Ofis 365 Türkçe
Merhaba,
EĞERSAY fonksiyonunu kullanabilirsiniz.

Excel Vers. ve Dili
2015 turkish
Merhaba,

Bir kelimenin diğer sayfadaki sütunda yer alıp almadığını bulmak için düşeyara formülünü kullanmak gerekiyor. Peki aynı kelime birden fazla defa yer alıyorsa kaç sefer yer aldığını saydırabilir miyiz ?

Örneğin

1. sayfa A sütununda isim listesi, B sütununda kaç görevde yer aldığı var, (aşağıdaki gibi bir sonuç elde etmek istiyorum)

İsim

Görev Sayısı

Ahmet

2

Mehmet

1

Mustafa

0

Ali

1

Fatma

0

Meryem

2

Ela

1

2. sayfada ise A sütununda isimler ve B sütununda görevler var görev listesi var. Kişilerin kaç görevde yer aldığını saydırmak istiyorum.

İsim

Görev

Ahmet

görev

Ela

görev

Ahmet

görev

Meryem

görev

Meryem

görev

Ali

görev

Mehmet

görev

İsim listesindeki kişilerin görev listesinde adının kaç sefer geçtiğini saydırmak istiyorum.
Selamlar,

=ÇOKEĞERSAY(Sayfa2!A:A;A1;Sayfa2!B:B;"<>")

Deneyiniz.

bysabo

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
2016 türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
01-11-2028
Teşekkürler.