DÜŞeyara

serif11

Banned
Excel Vers. ve Dili
Excel XP tr
arkadaşlar merhaba..
elimde okulumuz eğitici kulüplerinin listesi var.
Mesela;
1.sayfada kulüp listeleri var.A sütununda kulüp isimleri,B sütununda bu kulüpte görevli öğretmenlerin listeleri var.
2.sayfada diyelim ki Kızılay Kulübünde görevli öğretmenlerin isimlerini başka bir tabloya "DÜŞEYARA" formülü ile buluyorum..1.sayfadaki kulüpte görevli öğretmen listeleri alt alta olduğu için,düşeyara formülü ile arattığımda bana sadece 1.sıradaki öğretmenin ismini veriyor..bu öğretmen isimleri alt alta sıralı olduğu için,ben bunların tümünü birden nasıl buldurabilirim..
şimdiden teşekkürler..
YANITINI ÇOK AMA ÇOOOOOOOOOOOOOKKKKKKKK ACELE RİCA ETSEM BANA KIZAR MISINIZ?

Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2000 Türkçe
Ev:Excel xp Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
11.06.2022
Merhaba Hocam;
Dosyayı ekleyip gönderseniz daha çabuk çözüm bulursunuz diye düşünüyorum.Üzerinde yapmak istediklerinizi anlatmanız daha uygun olurdu

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

Excel derhanesi bölümünden Özet tablo linkine bakabilirmisiniz.
istediğiniz gibi listeler oluştuırabilirsiniz.
veya arama motoruna özet tablo yazarsanız daha bir çok link bulabilirsiniz.

serif11

Banned
Excel Vers. ve Dili
Excel XP tr
Tabloyu ekliyorum

zafer kardeş merhaba..ilgine teşekkür ederim.isteğin üzerine tablnun küçük bir örneğini yolluyorum..
tabloda görüleceği üzere;List,Seçim ve 1,2,3 şeklinde sayfalar var..
List sayfası ile işimiz yok..
benim isteğim şu :
1.sayfayı açtığımızda yukarıda eğitici kulübn ismi ve eğitici kulübün rehber öğretmenleri var..
benim isteğim şu :
Formül,yukarıda kulüp ismine bakarak,Seçim sayfasından o kulübün ismini bulsun ve yanındaki rehber öğretmenlerin isimlerini yan yana bana versin..

Şu ÖrneĞe Baki Ver Bu Şekİldemİ Senİn Tablona Ekledİm

zafer kardeş merhaba..ilgine teşekkür ederim.isteğin üzerine tablnun küçük bir örneğini yolluyorum..
tabloda görüleceği üzere;List,Seçim ve 1,2,3 şeklinde sayfalar var..
List sayfası ile işimiz yok..
benim isteğim şu :
1.sayfayı açtığımızda yukarıda eğitici kulübn ismi ve eğitici kulübün rehber öğretmenleri var..
benim isteğim şu :
Formül,yukarıda kulüp ismine bakarak,Seçim sayfasından o kulübün ismini bulsun ve yanındaki rehber öğretmenlerin isimlerini yan yana bana versin..
TABLONU EKLEME YAPTIM BU EKLİDEMİ İSTEMİŞTİNİZ

serif11

Banned
Excel Vers. ve Dili
Excel XP tr
Bİr YanliŞlik Var Ama

adnan kardeş..senin de ilgine ve emeğine teşekkürler ama..ya bende bir hata var ya da formülde..aynısını yazıyorum ben de sadece ilk sıradaki ismi iki kez yanyana yazıyor.
dikkat ettiysen senin de diğer sahifelerde aynı şeyi yapıyor..
bir de ufak bir ricam daha olacak..aralarına "-" (TİRE) işareti koydurabilir miyiz?

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Excel 2003
Düşeyarada anlatmak istediğinizi anlamadım fakat farklı bir yöntemle yaptım umarım istediğiniz gibi olmustur.

saygılar

serif11

Banned
Excel Vers. ve Dili
Excel XP tr
Bir de çalışsaydı

Tevfik kardeş..
ilgine,bilgine,emeğine teşekkürler..bence harika olmuş ama bir de çalışsaydı çok güzel olacaktı..
seçme kutularının üstüne geldiğinde çerçevenin etrafı seçili hale geliyor..yani içeriği boş..
yeniler ve gönderirsen sevinirim..

Excel Vers. ve Dili
Office 2007 Tr & Office 2019 Tr
Merhaba
Kendi bildiğim kadarıyla bişeyler yaptım. Sanırım istediğin böyle bişi olsa gerek. Benden bu kadar. Gerisi sana kalmış veya ustalar daha farklı yapabilirler. İyi günler..

Excel Vers. ve Dili
Microsoft Office 2003
Excel 2003
Tevfik kardeş..
ilgine,bilgine,emeğine teşekkürler..bence harika olmuş ama bir de çalışsaydı çok güzel olacaktı..
seçme kutularının üstüne geldiğinde çerçevenin etrafı seçili hale geliyor..yani içeriği boş..
yeniler ve gönderirsen sevinirim..
Ben denedim çalışıyor fakat sizde neden çalışmadığını anladım. örnek olarak Bilim ,Fen ve Teknoloji kulubunu seçtim ve aşağıdaki ComboBax da Ali Veli Ayşe Fatma çıktı.Bence Tekrar deneyin öğretmen tanımlaması olmayan bir dalı seçmiş olabilirsiniz.

Saygılar