düşeydeki hücreleri yatayda otom.olarak okutmak

Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22-04-2020
Merhabalar,
ekte gmrdüğünüz dosyada c5,c6,......c15 te olan harfleri e5 sütunundan itibaren yatayda okutmak istiyorum. e5=c5, f5=c6...... şeklinde teker teker mi yazmak gerkiyor yoksa kısa bir yol var mı?

Not:e5=c5 yazıp formülü yatayda kutucuk halinde genişlettiğimde örnekteki hali alıyor.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn alternaty

C5:C15 aralığını seçin, E5'e gidip sağ tıklayın, Ã?zel yapıştır'ı seçin, İşlemi Tersine Çevir seçeneğinin onay kutusunu işaretleyin ve TAMAM tuşunu tıklayın.

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn alternaty, yukarıda anlattıklarım Türkçe Excel içindi.

Siz de -diğer üyeler gibi- kullandığınız Excel'in versiyonu ile dilini imzanıza ekler misiniz.

22-04-2020
merhabalar.
yardımlarınız için teşekkür ederim.
bezl çözümünüzde bilmediğim bir formülle karşılaştım ve onu kullanmak üzere not ettim. galiba mehmett in verdiği çözüm biraz daha kısa olacak gibi görünüyor ama becerebilirsem.
mehmett dediğnizi yaptım ama galiba eksik olan bişeyler var çünkü aralığı seçtikten sonra e5 e tıkladığımda seçmemin bir anlamı kalmıyor. sadece e5 seçili kalıyor.oradan da özel yapıştırı tıkladığınızda;
html
unicode metin
metin

gibi seçenekler çıkıyor. ben mi yanlış yapıyorum?

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
E5'i seçip Ã?zel Yapıştır dediğiniz zaman 18 adet Ã?zel yapıştır seçeneğinin gelmesi gerekiyor. Hata nerede anlayamadım. Üstelik aynı 2003 Excel'i kullanıyoruz.

22-04-2020
tamam ben yanlış bişey yapmışım. çok teşekkür ederim yardımınız için. çok yardımcı oldu. işe yaradı

Excel Vers. ve Dili
2010 - Eng
işlemi tersine çevir ile yapılırsa eşitlik olmaz ama eğer sadece satırları değiştirip sütunlar ona göre değişsin diyorsanız benim yaptığım yardımcı olur yok sadece değer de olsa yeter diyorsanız özel yapıştırla yapıştırmanız tabii ki daha mantıklı

Zeki Gürsoy

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Office 365 (64 bit) - Türkçe
Sn. alternaty, sorunuzun çözümü sanırım işlevlerde Devrik_Dönüşüm işlevi işini çözecek. Fonksiyon hakkında yardımı tıkla örneğe bk. Dikkat! dikey sayısı kadar yatay hücre seçtikten sonra dizi formülünü kapat. Yani shift+ctrl+enter.