EĞER fonksiyonu ile kritere uyan verilerin sırayla getirilmesi

gezgin-49

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Türkçe 2003
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
22-09-2028
zorunlu bilgiler sayfasında G7 ile g22 hücrelerinde ölü yazıyorsa bu sayfada ok işareti olarak belirttiğim yerlere F8 ile F22 hücreleri arasındaki isimleri yazmasını istiyordum, bunu başardım ancak şöyle bir sıkıntı oldu. Diyelimki zorunlu bilgiler sayfası G12 Hücresinde ölü yazıldığı zaman ok işareti ile gösterdiğim yerlerin hepsi F12 hücresindeki ismi yazıyor, oysa benim istediğim zorunlu bilgiler sayfası G7 ile g22 hücreleri arasında ilk ölü gözüken ismin bu sayfada A4 hücresine ikinci ölü gözüken kişinin F4 hücresine üçüncü ölü gözüken kişinin K4 hücresine yazılmasını istiyorum, yani zorunlu bilgiler sayfası g7 ile g22 arasında ölü gözüken kişi sayısına göre bu sayfadaki ok işareti ile gösterilen yerlerin dolmasını aksi halde boş gözükmesini istiyorum, şimdiden teşekkürlerimi gönderir saygılar sunarım.
Ekteki dosyayı incelerseniz daha iyi anlarsınız,
üstadlarıma şimdiden verdikleri emeklerden dolayı teşekkürlerimi bildirir, saygılar sunarım.

-----------------------------------------
Hakkı bilmeyen insan cahil oğlu CAHİLDİR.
Dünya kadar okusun bu sınıfa DAHİLDİR

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Dosyanıza sorunuzla ilgili bir kod ilave ettim inceleyin.

gezgin-49

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Türkçe 2003
22-09-2028
sayın üstadım gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederim, sorumun bu kısmı çözüldü, ancak ben vba dan pek iyi anlamadığım için nasıl yaptığınızı anlamadım, aynı işlemi ÇOCUKLAR (Evli Ölen) sayfasında D7 ile D15, I7 ile I15, N7 İle N15, D22 ile D30, I22 ile I30, N22 ile N30 hücrelerinde ölü yazıyorsa bu sayfada ok ölü yazan kişileri yani ölü yazan hücrenin sol tarafındaki ismi TORUNLAR (Evli ölen) sayfasında yani bu sayfada A4, F4, K4, A9, F19, K19 Hücrelerine yazmasını istiyorum ama AKTAR kodunu nasıl yazdığınızı anlayamadığım için bir türlü başaramadım, bu konuda da yardımcı olursanız memnun olurum, ayrıca bundan sonra konu ile ilgili yine sorularım olacak umarım sizi sıkmamışımdır, ne yapalım acemilerin sorularına katlanmak lazım. üstadlık öyle kolay değil. SAYGILAR.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
..... ayrıca bundan sonra konu ile ilgili yine sorularım olacak umarım sizi sıkmamışımdır, ne yapalım acemilerin sorularına katlanmak lazım. üstadlık öyle kolay değil.
Rica ederim, Üstadlık konusuna gelince henüz o seviyeye gelemedim, samimi olarak yazıyorum henüz çıraklık belki kalfalık dönemindeyim. Elbette en büyük şansımız, aramızda her zaman örnek aldığımız çok değerli dostlarımızında bulunmasıdır.

Not: Bu üstadlık konusundan rahatsız olanlar muhtemelen bu konudan da bir malzeme çıkartıp kendi platformlarında tartışmaya açarlar herhalde, bu tip magazin amaçlı bol reyting alan başlığı merakla bekliyoruz.

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
.....aynı işlemi ÇOCUKLAR (Evli Ölen) sayfasında D7 ile D15, I7 ile I15, N7 İle N15, D22 ile D30, I22 ile I30, N22 ile N30 hücrelerinde ölü yazıyorsa bu sayfada ok ölü yazan kişileri yani ölü yazan hücrenin sol tarafındaki ismi TORUNLAR (Evli ölen) sayfasında yani bu sayfada A4, F4, K4, A9, F19, K19 Hücrelerine yazmasını istiyorum......
Bir noktayı daha açıklarsanız koda gerekli ilaveyi yapacağım. "TORUNLAR (Evli ölen)" sayfasına veri aktarmakta sorun yok ama verinin aktarılacağı sayfada diyelimki D7 ve D15 ile I7 ve I15 arasında ölü yazarsa hangisi öncelikle diğer sayfaya akyatılacaktır.

gezgin-49

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Türkçe 2003
22-09-2028
Sayın üstadım leventm yukarıda belirttiğim üstadlık konusu kesinlikle abartma değildi, hatta sizin gibi değerli insanlara az bile çünkü sizler insanlara bir amme hizmeti veriyorsunuz, evimizde, işyerimizde yani oturduğumuz yerde hiçbir çaba harcamadan sizlerden bilgi almak suretiyle 1 yılda yapamayacağımız istediğimiz proğramları çok kısa bir zaman içinde belki saatler içinde yapmaya fırsat buluyoruz, Allah sizlerden razı olsun, sizleri Hz.Resulullah (S.A.V) ve güzel insanlara (Allah Dostlarına) komşu etsin, (ama bunun için biraz da gayret lazım) başarılarınızın devamını Cenab-ı Allah' tan niyaz ederek soruma dönüyorum.
sorum şu öncelikle dosyanın son hâlini size göndermek istiyorum, ancak nasıl göndereceğimi bilmiyorum, bu nedenle foruma yeniden MİRAS HESAPLAMA ile ilgili yardım başlığı altında yeniden göndermek istiyorum, sizin sorduğunuz soruya gelince Çocuklar (Evli Ölen) sayfasında öncelikle B7 hücresi dolu ve D7 hücresi de ölü ise Torunlar (Evli Ölen) sayfası A4 hücresine, B8 hücresi dolu ve D8 hücresi de ölü ise Torunlar (Evli Ölen) sayfası F4 hücresine,
B9 hücresi dolu ve D9 hücresi de ölü ise Torunlar (Evli Ölen) sayfası K4 hücresine, olmak üzere aşağıya doğru devam edecek eğer Çocuklar (evli ölen) sayfasında D7 ile D15 hücresi hepsi sağ ise bu kez aynı sayfada I7 ve I15 hücrelerinde aynı işlemi yapsın, bu şekilde Çocuklar (Evli Ölen) sayfasında "sağ" yazan tüm hücreleri tek tek kontrol edecek alfabetik sıraya göre hepsini kontrol edecek eğer hiçbiri ölü değil ise Torunlar (Evli Ölen) sayfası boş geçecek inşallah anlatabilmişimdir. saygılar 0(505) 751 39 67 cep telefonum.