eğer ile 4 hücreye girilen rakamların birbirine eşitliğini bir hücrede kıyaslatımı?

4 hücreye girilen rakamların biribine eşit olması halinde doğru değilse yalnışını veren ve sonucu (doğru ve yalnışı) tek hücrede gösteren eğer fonksiyonunu nasıl yazabiliriz. veya başka bir fonksiyonla aynı şeyi nasıl yapabiliriz.çok acil yardımmmm. ilginize teşekkürler

Son düzenleme:

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Sorunuzu yanlış bölüme sormuşsunuz. (Sanırım yönetici arkadaşlar ilgili bölüme taşırlar.)

E1 hücresine aşağıdaki formülü uygulayın. (Gerçi siz açıklamanın içinde cevabı vermişsiniz. Sadece başındaki = işareti eksikti.)

Kod:
=VE(A1=B1;A1=C1;A1=D1)

Son düzenleme:

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
4 hücreye girilen rakamların biribine eşit olması halinde doğru değilse yalnışını veren ve sonucu (doğru ve yalnışı) tek hücrede gösteren eğer fonksiyonunu nasıl yazabiliriz. veya başka bir fonksiyonla aynı şeyi nasıl yapabiliriz.çok acil yardımmmm. ilginize teşekkürler
=VE(A2=B2: D2) Bu formülü CTRL+SHIFT tuşlarına aynı anda basarken ENTER tuşuna basın. Formül aşağıdaki şeki alaacak.

{=VE(A2=B2: D2)}

Veya;

=EĞER(VE(A1=B1;A1=C1;A1=D1);"DOĞRU";"YANLIŞ") formülünü kullanın.

Korhan Ayhan

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Microsoft 365 Tr-En 64 Bit
Selamlar,

Özür dilerim yanlış yönlendirdim. Sn. yurttas cevabınızı vermiş. Bende üstteki mesajımdaki cevabımı düzelttim. Umarım faydası olur.

paylaşımız için teşekkürler bu iyi oldu yoksa tablolarla uğraşıp duracaktım. çok teşekkürlerrrrrrrrrrrrrr