Eklenen dosyaların şifreli olup olmaması hk.

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 - Türkçe
Merhaba;

Siteye gerek yardım almak için eklenen dosyalar ve gerekse yardıma cevap için eklenen birçok dosyada (VBA da şifre ve sayfa koruması bulunmaktadır.)

Bana göre bu sitenin varlığının temel esaslarından biri paylaşımcılıktır.

Bu itibarla, siteye eklenen dosyaları şifreli olup olmayacağı hususunda bir kriter belirlenmelidir.

Yine bana göre;

1-)Siteye yardım için gönderilen örnek dosyalara ve bu yardıma verilen örnek dosyalara şifre konulmamalıdır.

2-)Örnek uygulamalar bölümüne konulan programlarda ise: Program şayet ticari istismara açık bir program ise, yapımcısının şifre koyup koymamakta seçim hakkına sahip olmalıdır.

Bu hususta site yöneticileri tarafından bir kriterin belirlenmesi ve buna göre davranılması, "şifre vardı, koymak gerekir....vs..." şeklindeki mesaj kirliliğini de önler diye düşünmekteyim.

Selam ve saygılarımla.

Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
ismail bey buna katılıyorum çünkü şu 2 günde bu konu ile ilgili benimde ricalarım oldu haklısınız.ben excele meraklı bir kişiyim koda da ilgiliyim insan ister istemez merak ve öğrenmek istiyor.umarım buna bir çözüm bulunuzr saygılar.

Excel Vers. ve Dili
2007 Türkçe
ismail bey txt formatı adı altındaki mesajınızı yanlış anlamışım özür dilerim kusura bakmayın.