Eklenti nasıl kaldırılır.

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
M.Office/Excel 2007 Türkçe
İyi günler
Excel'i her açtığımda Funcres diye bir eklenti çalışıyor (.XLA dosyası boş) ,ama eklentilerde gözükmüyor. Ve açılış süremi bayağı uzatıyor. Sildiğim zaman, açılışta eklentiyi bulamadığına dair mesaj alıyorum. Bu eklenti acaba Excel'in kendi eklentisi mi yoksa İndirdiğim dosyalardan mı geldi? Excel eklentisi değilse nasıl kaldırabilirim? (Dosya yolu C:\Program Files\Microsoft Office\Office11\Library\Analysis)
Ve menüden eklentileri açtığım zaman boş bir eklenti var. Açıklamasında "ProgID:IAS.Accounting.1" yazıyor. Acaba bu Funcres ile bağlantılımı? Ve gerekli değilse , bunu da nasıl kaldırabilirim?

Excel Vers. ve Dili
office xp tr
Eklentilerden gözat değin gelen AddIns klasöründen istediğiniz eklentiyi silin excel bu eklentiyi bulamayınca kısa yolunuda kendisi kaldırmak isteyecektir.

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Sn. nziya
İlginiz için teşekkür ederim.
Yalnız bu eklenti "AddIns" klasöründe de gözükmüyor. Dosya yolunu onun için yazdım.
Diğer boş olan eklentinin otomasyon kodları da "system32" dosyasında görünüyor. Bilmeden yanlış bir şeyler silmek istemediğim için, foruma yazdım.
Sevgilerle

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Sn AS3434 Funcres dediğiniz dosya Toolpak Çözümleyiciye aittir. Excel'in ilk yüklendiğinde gelmeyen ama sonradan ek tarih fonksiyonları ekleyen bir uygulamadır. Tarihsayısı,Haftasayısı,Tamişgünü gibi özellikleri Excel'e kazandırır.

AS3434

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Sn fructose
Araştırırken bende bunu tesbit ettim, ama emin değildim. Çünkü dosya Win98 uygulaması gibi gözüküyordu. Özellikleri şöyle:
NSX:Microsoft Office 98:Office:Excel Add-ins:Analysis Toolpak

Peki, Boş eklenti dizini de bununla mı ilgili acaba? (adsız4.jpg)

İlginiz için teşekkür ederim.
Sevgilerle

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Sn AS3434, büyük bir ihtimalle başka bir eklentiyi ait Toolpak çözümleyici ait değildir.Tam silinmemiş ve o eklentiye ait ID(kayıt) kalmış gözüküyor.