En son dolu hücrenin şartlı olarak gösterimi

Merhabalar;
Ekte göndermiş olduğun dosyanın D sütünundaki hangi hücre dolu ise o hücrenin C sütununda hangi tarihe denk geliyorsa o tarihin gösterilmesi ve o tarihin C1 sütünundaki tarihindeki bugün değeri ile karşılaştırılıp Başladı, değil ise Başlamadı diye belirtmesi mümkünmü?

mehmett

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010 Türkçe
Sn erol.azaklı

Başladı Başlamadı meselesini tam anlayamadım ama tarih gösterme meselesini sanırım anladım. Her ikisini de ekte görebilirsiniz. Hangisi olmamışsa açıklayın düzeltmeye çalışalım.

En son dolu hücerinin şartlı olarak gösterimi

Zerige Merhabalar

Göndermiş olduğunuz ekteki dosyayı inceledim. Başladı Başlamadı meselesini doğru. Fakat en son dolu hücrenin gösterimi yanlış sonuc veriyor. Arada boş satır olduğu zaman boş satırın bir üstündeki satırı gösteriyor. Benim çalışmamda da arada boşluklar var o yüzden tekrar inceleme imkanınız olurmu ? Arada boş satır da olsa en son hücredeki değeri göterebilirmi?

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Sayfa1'iniz kod sayfasına aşağıdaki kodu yazıp bir denermisiniz

Private Sub Worksheet_SelectionChange(ByVal Target As Range)
[g1] = Range("D65536").End(xlUp).Value
End Sub

Fructose Merhabalar

Sizin vermiş olduğunuz kod en son değeri gösteriyor fakat benim istediğim d sütununda hangi sütün dolu ise onun karşılığı olan b sütunundaki tarihin gösterilmesi.

Birde bugünün tarihi ile karşılaştırıp iki tarih birbirini tutuyorsa başladı, tutmuyorsa başlamadı diye belirtmesi mümkünmü? Olursa, olmazsa benim için önemli olan ilk söylediğim.

Þimdiden teşekkürler

Ali

Uzman
Excel Vers. ve Dili
İş:Excel 2016-Türkçe
Re: En son dolu hücerinin şartlı olarak gösterimi

erol.azakli' Alıntı:
benim istediğim d sütununda hangi sütün dolu ise onun karşılığı olan b sütunundaki tarihin gösterilmesi.
Sn Erol d sütununda hangi sütün değilde satır olması lazım.

Mesela verileriniz D6 bitti ise D6'daki veri C1 ilemi karşılaştırılacak yoksa karşınsındaki B6 ilemi karşılaştırılacak.

Ayrıntılı bir şekilde açıklarsanız daha anlaşılır olacak. Sorunuzu tam anlayamadım çünkü

Fructose Merhabalar
Ã?rneği ekte gönderiyorum. Ã?rnek işimi görüyor fakat satır aralarında boşluk olduğu zaman en son değeri göstermiyor. Sizin sorduğunuz sorunun cevabını gelince d6 bitti ise b6 daki tarihi yazacak, d10 bitti ise b10 daki tarihi yazacak.

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba

kodları denermisiniz.

Private Sub Worksheet_Change(ByVal Target As Excel.Range)
Dim bugun As Date
If Target.Column = 4 Then
c = Cells(65536, 4).End(xlUp).Row
Range("g2").Value = Cells(c, 2).Value
bugun = Format(Now, "dd.mm.yyyy")
If Range("g2").Value = bugun Then [g1] = "başladı" Else [g1] = "başlamadı"
End If
End Sub

Zafer'im Merhaba

Kodları denedim çalışmıyor. Mümkünse tekrar inceleyebilirmisiniz.

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Zafer'im Merhabalar
Çok güzel olmaş fakat ben bir yerde eksik yapmışım. Mümkünse dosyayı ekte göndersem yeniden gözden geçirme imkanınız olurmu? G1 ve G2 sütünundaki değerin D1 ve D2 sütununda yazılması gerkiyor. Birde şunu belirteyim, sadece veriled d sütununa yazılmayacak, e, f, g, h ..... diye en son sütuna kadar devam edecek. Yani D1 ve D2 sütünan yazdığı değerleri diğer sütunlara da yazacak. Hata benden kaynaklanıyor. Affınıza sığınıyorum. Daha bakamam diyorsanız da birşey diyemem. Çünkü sizi çok uğraştırdım. Asıl dosya çok büyük olduğu için gönderemiyorum.

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
OFFICE 2003 TÜRKÇE
OFFICE 2010 TÜRKÇE
Merhaba
Yani IV1 ve IV2 ye kadar mı d1 ve d2 ye yazanlar yazacak

zafer

Super Moderator
Yönetici
Excel Vers. ve Dili