etopla veya başka bir özellik

Excel Vers. ve Dili
xp
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
18-03-2020
Arkadaşlar ekli tablo çok büyüyor ben size özet olarak yolladım .
Tobloda bir den fazla sütün var ve bu sütunlardaki değerleri e topla ile yapaliliyorum fakat bir kıymetim bir den fazla özelliği var bu tabloyu özelliklerine göre ayırmak gerekiyor fakat yapamadım.

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Pivot Table ile bir çözüm uygun gibi geliyor bana. Dosyanız ekte.

Excel Vers. ve Dili
xp
18-03-2020
yurttas kardeş teşk
fakat bu liste aslında cok daha detaylı ben sadeleştirdim
dosyadan da görüleceği üzere 3,05 mm 2 ayrı çeşidi var ben bunları alt alta toplayarak ve listenin formatını değiştirmeden yapmak istiyorum ve tabi 4,78mm veya diğer kalınlıklar ...........

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Bana göre, isterse kaç çeşidi bulunursa bulunsun, hiç önemli değil. Bu çeşitleri birbirinden ayıran diğer kolonlarda enaz bir özellik varsa, bunu seçerek ayırmanız çok kolay. Bu nedenle Pivot Table / Ã?zet Tablo'yu tercih etmenizi tavsiye ediyorum. Çünkü bununla daha esnek ve kolay bir yapı oluşturabilirsiniz.

Eğer Pivot Tablo / Ã?zet tablo konusunda fikrim yok derseniz. O zaman bu forumun Excel Dersanesi'nden buna ilişkin bilgiyi temin etmeniz mümkündür.

Excel Vers. ve Dili
xp
18-03-2020
yurttas kardeş

aslında ben tam olarak şunu demek istiyorum;
şimdi tablodaki tüm kalınlıkların toplamı etopla ile alabiliyorum.
fakat bir ve ya daha fazla kalınlığın değişik özellikleri oluyor , bunlarıda bu özelliklerine göre ayırarak toplamal istiyorum listenin en altına pivot tablo ile bunu yapmak zor sira pivot tabloyo bu listeye uyarlamam gerekecek gibi görünüyor ve şidi pivot tabloyu inceleiyeceğim eğer bu konuyu başka bit özellikle yapma imkanı varsa onu yapmak istiyorum 3 veya daha sütünda aynı satırdaki bilgilerin özelliğine göre ayrım yapmalıyım

Merhum İdris SERDAR

Moderatör
Yönetici
Excel Vers. ve Dili
Excel, 365 - İngilizce
Sayın Feridun58 Bey,

Ben hala israr ediyorum.

Bir de bu dosyaya bakın.

Excel Vers. ve Dili
xp
18-03-2020
sayın yurttas kardeş
pivot tabloyu inceledim fakat benim formatıma uymuyor bu işlemin başka yolu yokmu acaba???

Excel Vers. ve Dili
Excel 2003 Tr
hocam biraz müsaade edin size bir dosya göndereyim.sanırım ben sizin nasıl bir şey istediğinizi anladım.

Excel Vers. ve Dili
xp
18-03-2020
sn yurttas kardeş;
eline sağlık işte istediğim buydu çok güzel olmuş :hey:
ben bunu dün fx yardımıyla denemiştim fakat değer hatası veriyordu. artık bu formülu kopya yapıştırla tüm dosyalarıma uyularım

bu arada hikmet kardeşin ilgisinede tşk ediyorum ve önerisini merakla bekliyorum