excel 2007 de karşılaşılan sorunlar

uzmanamele

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
excel 2010
merhaba
excel 2003 de gözümüz kapalı yaptığımız birçok işlemi menülerin yerleri değiştiği için excel 2007 de yapmakda zorlanıyoruz. bazı şeyi bulmak için 10-15 dakika aradığım oluyor.
excele yeni başlayanların excel 2007'yi öğrenmesi daha kolay çünkü sıfırdan başlıyorlar. 2003 den 2007 ye geçenler zorlanıyor.
excel 2007 kullanan arkadaşlardan ricam, en küçük bir sorunu dahi burada sormaları. excel 2007 de falanca menü nerde nasıl kullanılıyor diye araştırma yapmanın pek anlamı yok, sonunla karşılaşmadan neye bakacağımızı bilemiyoruz.
karşılaşılan sorunları belirtirseniz, hem sorunları hem de çözüm yollarını birlikte öğrenmiş oluruz.

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Süleyman bey, böyle bir başlık da açabiliriz diye düşünüyorum.

BG

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
Office 2021 TR & EN
Excel 2007'de Alt Toplam butonunun aktif olmaması

Değerli arkadaşlar,
Sayın uzmanamele Hocamın açtığı bu konu başlığı altında, Excel 2007'de karşılaştığım ilk problemi ve çözümünü sizlerle paylaşmak istedim.

Excel 2003'de bir tabloyu Biçim/otomatik biçim komutu yardımıyla otomatik olarak biçimlendirip, ardından veri/alt toplamlar komutunu, herhangi bir problemle karşılaşmadan kullanabiliyoruz.

Problem:
Excel 2007'de bu işlemi "Ekle" sekmesindeki "tablo" komutu ile gerçekleştirip, daha sonra Alt toplam almak istediğimizde ise ortaya bir problem çıkıyor, "alt toplam" butonu etkin olmuyor, dosya kapatılıp tekrar açılsa bile yinede "alt toplam" butonu etkin olmuyor.

Çözüm:
Daha önce "ekle" sekmesindeki "tablo" komutu kullanıldığından, sekmelerin en sağında otomatik olarak, Tablo Araçları/tasarım adında bir sekme oluşuyor, bu sekmeyi tıklayıp, "araçlar" bölümünde "aralığa dönüştür" komutunu tıklayın, "tabloyu normal aralığa dönüştürmek istiyormusunuz" ibaresi çıkacaktır, "evet" butonuna tıkladığınızda, artık "veri" sekmesi altında bulunan "alt toplam" butonunun etkin olduğunu göreceksiniz.

umarım böyle bir problemle karşılaşan arkadaşlarımız için faydalı olur, herkese iyi çalışmalar dilerim.

hamitcan

Uzman
Uzman
Excel Vers. ve Dili
Excel 2019 Türkçe
Bu şekilde(soru-cevap) gerçekten güzel olmuş. Teşekkürler Sayın brain.

Excel Vers. ve Dili
2003 / 2007 Türkçe
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
07-05-2024
2007 sorunları Userform kodları debug hatası veriyor

Değerli Üstatlar,

Bilgisayarımın birinde 2003 kullanıyorum ve çalışmalarımı genellikle 2003 ile yapıyorum. 2003 sürümü ile yaptığım VB çalışmaları 2007 de çalışmıyor "Compile error : can' t find project or library" bu sorunu nasıl çözebilirm.

teşekkürler