Excel Açılışındaki makroları Etkinleştir devre dışı

Excel Açılışındaki makroları Etkinleştir devre dışı

Arkadaşlar excel dosyasının içinde form var ve o form açılırken kitap minimize olup direk form açılıyor. Ama ilk açılırken makroları Devre dışı bırak ve Makroları etkinleştir diye seçenek çıkıyor. bunu da devre dışı bırakarak doğrudan excel dosyası makrolar etkinleştirilmiş olarak açılması mümkün mü? böylece direk form açılacak ve excel programı hiç görünmeyecek acaba mümkün mü?
İlgilenirseniz sevinirim....

Araçlar > Makro > Güvenlik > Düşük
Yukarıdaki işlemi yaparsanız, makrolu dosyalarınız açılışta "etkin kıl-devre dışı bırak" uyarısını vermeyecek, direkt olarak açılacaktır.

sayın cezadar makro seviyesini düşürdüğün zaman exceldeki program çalışmaz o zaman.

Sayın cazador un söylediği çözüm ile makrolar çalışıyor.
Ama asıl benim istediğim Güvenlik seviyesi orta iken tanımadığım dosyalarda makrolar var ise ben bunları bileyim ve etkinleştirip etkinleştimemeye karar vereyim sadece istediğim dosyalarda yani güvendiğim dosyada bu seçenek devre dışı kalsın. eğer kod ile bunu yapmak mümkün ise onu istiyorum.

dEdE

Destek Ekibi
Destek Ekibi
Excel Vers. ve Dili
Ofis 2013 TR 64 Bit
makroyu sayısal olarak imzalarsanız ve bu imzayı bir kez kabul ederseniz bir daha sormaz

Excel Vers. ve Dili
2010 - Eng
sozlersilah' Alıntı:
sayın cezadar makro seviyesini düşürdüğün zaman exceldeki program çalışmaz o zaman.
makro seviyesi değil makro güvenlik seviyesi