Excel-Access Birlikteliği

Barons

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Ofis 365
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
06-01-2040
Merhaba

Access'den Excele veri çekmek konusunda bir hayli mesafe aldım ancak Access'de herhangi bir inputbox ile yapılan sorgulamayı Excel üzerinden yapmaya çalışıyorum ancak başaramadım.

Ã?rnek : Access'de sorgula dediğimde bir inputbox çıkıyor ve "lütfen giriş no" yazınız kısma no girdiğimde o numaraya ait bilgiler geliyor.Bunu Excelde yapmak mümkünmüdür?yani Excelde sayfa üzerinde veya form üzerinden no girdiğimde Access'e bağlanıp o kritere göre veriyi süzüp tekrar Excel ekranına getirmek mümkünmüdür?

teşekkürler

Barons

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Ofis 365
06-01-2040
Evet bu örneği inceledim.Bu örnekte Veri tabanından direk veri geliyor.Oysa benim kastettiğim access veri tabanındaki sorgulama olduğu gibi (Ã?rnek: Başlangıç tarihini giriniz daha sonrada Bitiş tarihini giriniz gibi) Excelde form üzerinden çekme imkanı varmı diye sormuştum?yani
Excel formu üzerinde başlangıç ve bitiş tarihini girerek Access'i açmadan verileri Excel'e çekebilme, işlem yapabilme imkanı...

teşekkürler

Barons

Altın Üye
Excel Vers. ve Dili
Microsoft Ofis 365
06-01-2040
Evet teşekkürler

Bu örnekte bir tablodan veri alıyor.Acaba birden fazla tablonun bileşkesi olan bir access sorgusundanda bu şekilde veri çekilebilirmi?

Tekrar Yardımlarınız için teşekkürler