excel çalışma kitabı ismini A5 hücresine yazması

Arkadaşlar mesela aslı3611.xls isimli bir çalışma kitabı var bunu açtığımda bu kitabın ismini A5 hücresine xls uzantısı olmadan yazmasını istiyorum bir yolu varmıdır acaba.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Merhaba;

Ekli dosyaya bir göz atın ...

Sağol Bunun gibi ama dosya ismini değiştirince A5 hücresi değişmiyor. İsimleri değiştirince otomatik değişmesini istiyordum.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
A5 hücresine seçin, F2 tuşuna basın. Hücreden çıktığınızda dosya adı güncellenir.

Böyle yapınca oluyor ama bunu açılışta otomatik yapmasını nasıl sağlarız? Makro yapınca açılışta otomatik çalışmasını nasıl sağlarız yada makronun adı ne olmalı access teki gibi autoexec gibi bir şeymi olamalı.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Formul onerdiğim yukarıdaki dosyadan pek de farklı değil ama bu kez makro kullanarak...

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Eğer Excel-VBA'de henüz yeni iseniz, ekli dosyadaki makro sizin için daha kullanışlı olacaktır.

Haluk, sevgili Haluk (Arkadaşlar mesela aslı3611.xls isimli bir çalışma kitabı var bunu açtığımda bu kitabın ismini A5 hücresine xls uzantısı olmadan yazmasını istiyorum bir yolu varmıdır acaba. ) bu sorumda bana yardımcı olmuştun.Bir şeydaha sormak istiyorum bunu kitap içinde diyelim 5 sheet var ve aynı anda bunu bu 5 sayfa ya birden belirlediğimiz hücrelere yazdıarabilirmiyiz.(açılışta makro ile otomatik.)Tşk.

Kemal Demir

Özel Üye
pardon sorunun tamamını gormemısın

yukarıdaki kod

.xls İ silmez veya kaybetmez ..
Arkadaslar kusura bakmayın.Sizleri yanıltmak istemedim.

İyi Çalışmalar.
:kafa: :cekic: :cekic: