excel çalışma kitabına izinsiz giriş

Excel Vers. ve Dili
Office 2010 - 2013 İngilizce
Öncelikle bu soruyu hangi başlık altına yazacağımı kestiremedim O yüzden değiştirilebilir.

Kullandığım excel çalışma kitabında haberim olmadan bazı değişiklikleri yer aldığını, bazı formüllerin silindiğini görüyorum Dosya ortak 1 ağda yer alıyor haliyle ve en azından birakç yüz kişinin erişimi söz konusu

Bunun önlemenin en kolay yollarından biri olarak dosyayı ya da sayfayı şifrelemem olduğunu söyleyeceksiniz bana eminim ki Ama sayfa koruma şifreleri kolayca kırılabiliyor maalesef Ve dosya koruma şifrelerinin de (file protection olarak geçiyor sanırım) çok dayanıklı olmadığını biliyorum Google da şöyle bir aratınca size dosya korumalarını kıran şifre programlarını satan birçok site ile karşılaşıyorsunuz nedense..

Neyse, asıl derdim dosyayı kimin kullandığı(hangi kullanıcı koduyla, ya da ip) ya da ben en son değişiklikleri yaptıktanve kaydettikten sonra bir sonraki dosyaya girişime kadar geçen sürede dosyanın başka biri tarafından kullanıp kullanılmadığının kaydının tutulup tutulamayacağı??