excel de ana sayfa

excel i ilk açtığımda sutunların harflerle(A;B;C;D) ifede edilmesi gerekmezmi.bende sutunlarda,satırlarda rakamlarla ifade edilmiş.
lütfen yardım edermisiniz.

Haluk

Özel Üye
Excel Vers. ve Dili
64 Bit 2010 - İngilizce
+
Google Sheets
+
JScript
Altın Üyelik Bitiş Tarihi
Tools >> Options | General sekmesinde R1C1 reference style kutusunu boşaltın.

(Araçlar >> Seçenekler | Genel)

:hey: ben yeni kaydoldum.visual basicte yazılımış, kütüphane(kitap kaydı,öğrenci kaydı,öğrenci nosuna ve kitap nosuna göre arama,kitabı geç verdiyse gecikme tarihi,aranan kaydı silme) bilgilerini içeren bir program ödevim var bana yardımcı olabilirmisiniz

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Merhaba elbette yardımcı oluruz ama vb olarak değil vba olarak,vb bizim konumuzun dışında kalıyor. Eğer bir excel uygulaması istiyorsanız,bu konuda yardımcı oluruz,bunun için ne istediğinizi ifade eden bir örnek dosya hazırlayıp eklemeniz gerekiyor.

merhaba
Peki bazen sütunların ABCD gibi harf yerine kelime ile isimlendirildiğini görüyorum o nasıl yapılıyor.

Excel Vers. ve Dili
office 2007 (excel2007)English işte
office 2003 (excel2003)
Türkçe evde
merhaba;
A sutünunun üzerinde formül çubuğunun solundaki(fx) yere, seçili hücre veya sütun için ne yazarsanız o sütun veya hücreyi yazılan her neyse onla tanır.
diğer yol ise ekle\ad\tanımla dan yapılır
kolay gelisn

Sayın birol mumcu ilgin teşekkürler ama sanırım ben yanlış ifade ettim; hücreleri değil sütun isimlerini kasdetmiştim. Yani A sütunu değil de "Ad Soyad" sütunu gibi... Mesala A1 hücresinin hemen üstünde A yerine "Ad Soyad" yazıyor...

Levent Menteşoğlu

Administrator
Yönetici
Admin
Excel Vers. ve Dili
Excel 2010-32 bit-Türkçe
Excel 365 -32 bit-Türkçe
Benim bildiğim bu mümkün değil,eğer mümkünse bende yeni bir şey öğrenmiş olacağım. Access'te bu mümkün onunla karıştırmış olabilirsiniz.

Sayın danersin bahsettiğim dosyayı göreli çok oldu ama sanırım verdiğiniz linktekine benzer yapılmış olabilir. Linki inceleyince kafam karıştı, :)
ama linkteki de işimi fazlasıyla görür. Herkese ilgisi için teşekkürler.